شهری
موضوعات داغ

۱۳ نفر از کادر درمان مشهد شهید مدافع سلامت شدند

کد خبر : 30940

پزشکان در کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد از ابتدای شیوع ویروس همه‌گیر کرونا تاکنون در قالب فضای مجازی پاسخگوی افزون بر ۲۰۰ هزار پرسش مردمی در ارتباط با این ویروس و بیماری کووید ۱۹ بوده‌اند.

صبح مشهد–  رییس سازمان نظام پزشکی مشهد گفت: این نهاد با تاسیس سامانه‌هایی در فضای مجازی همزمان با شیوع ویروس همه‌گیر کرونا برای پاسخگویی به پرسشهای پزشکی مردم، تلاش کرده تا از مراجعه حضوری غیرلازم به مراکز درمانی کاسته و ۲۰۰ هزار پرسش مردم را پزشکان مشهدی پاسخ دادند
.
دکتر علی بیرجندی‌نژاد افزود: فعالیت کانال اجتماعی “مردم و سلامت، پاسخگویی کرونا” در بستر فضای مجازی و همچنین سایت اینترنتی “کرونا ویروس” در همین چارچوب ؟آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
وی ادامه داد: مطالب پزشکی در “سایت کرونا ویروس” سازمان نظام پزشکی مشهد به چندین زبان ارائه شده و این سایت تاکنون افزون بر یک میلیارد بازدیدکننده داشته است.

رییس سازمان نظام پزشکی مشهد گفت: همچنین تاکنون همه مراکز درمانی بخش خصوصی و خیریه فعال در این کلانشهر برای کمک به دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص موارد مرتبط با کرونا و ارائه خدمت در چارچوب تعرفه‌های دولتی اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی افزود: آزمایشگاههای طبی و تصویربرداری پزشکی بخش خصوصی فعال در مشهد نیز در همین چارچوب با دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ارتباط بوده و هماهنگ هستند.
دکتر بیرجندی‌نژاد گفت: ۸۰ درمانگاه در مشهد همراه با مطبهای برخی پزشکان در این کلانشهر نیز برای خدمات‌رسانی در سطوح یکم و دوم ویژه بیماران کرونایی فعال شده‌ و در این مدت خدمات پزشکی خود را به افزون بر ۳۰۰ هزار شهروند مشهدی ارائه کرده‌ و همچنان در این زمینه فعال هستند. همچنین تاکنون ۱۳ نفر از کادر درمان مشهد شهید مدافع سلامت شدند.
سازمان نظام پزشکی مشهد ۱۴ هزار عضو شامل پزشک متخصص، پزشک عمومی، دندانپزشک، داروساز و کارشناسان بینایی‌سنج، شنوایی‌سنج و فیزیوتراپ دارد.

هفت هزار و ۸۵۰ نفر از این تعداد اعضای سازمان نظام پزشکی مشهد را پزشکان متخصص و عمومی تشکیل می‌دهند. دو هزار و ۸۵۰ نفر از این تعداد را پزشکان متخصص و فوق‌تخصص در حوزه‌های گوناگون پزشکی تشکیل می‌دهند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن