اخبار مهم

بازداشت ۱۱ شیطان خیابانی در مشهد / زنان و دختران جوان در امان نبودند

کد خبر : 30561

زورگیران خشن که با چاقو و تهدید مرتکب زورگیری و قاپ زنی های سریالی از زنان و مردان مشهد می شدند به دام پلیس افتادند.
به گزارش صبح مشهد به نقل از خراسان پلیس طی ۶ عملیات ضربتی عاملان زورگیری و قاپ‌زنی‌های سریالی در مشهد را به دام انداخت.
سرقت عضوی جدایی‌ناپذیر از زندگی‌شان شده بود. گروهی که با رقص چاقوهای برهنه‌شان ترس به دل مردم می‌انداختند و در یک گوشه تاریک از شهر زنی یا مردی را گیر می‌انداختند و با توسل به زور و تهدید دار‌و‌ندارش را به تاراج می‌بردند. سرقت‌هایی که هر سکانسش تراژدی تلخی برای مال‌باختگان بود و با تصور آن لحظه شوم رعشه بر‌جانشان می‌انداخت. گزارش پشت گزارش و دستور پشت دستور اما آن‌ها (سارقان) کارشان را بلد بودند.

هر بار که پلیس برای دستگیری‌شان وارد عمل می‌شد قبل از رسیدن مأموران آب می‌شدند و به زمین فرو می‌رفتند. این سارقان سریالی که تعدادشان هم کم نبود خیابان امام رضا(ع) و منطقه سیدی مشهد را به ناامنی کشانده بودند.

یا با چاقو به جان مردم می‌افتادند و یا مال و اموالشان را از خانه و مغازه‌هایشان می‌بردند. سرآخر تصمیم حوزه فرماندهی انتظامی مشهد بر این شد تا طرحی ضربتی در قالب ۶ عملیات شبانه تدارک ببیند تا به این غائله سرقت‌های سریالی پایان دهد و متهمانی که ناامنی را به این دو منطقه تحمیل کرده بودند، دستگیر و به سزای عملشان برساند.

زورگیری گنده لات های مشهد در مقابل چشم پلیس
بخش اول این عملیات از کوچه‌پس‌کوچه‌های منطقه سیدی مشهد و از سوی مأموران کلانتری سیدی آغاز شد. مجریان قانون در این عملیات ابتدا به پایش میدانی پرداخته و به محل یا خیابانی که مشکوک می‌شدند سرک می‌کشیدند تا شاید ردی از متهمان پرونده محوله به دست آوردند.

پیگیری‌های مأموران با سرنخ‌هایی که به دست آورده بودند ادامه داشت تا اینکه یک فقره زورگیری با توسل به سلاح سرد در برابر چشم ضابطان قضایی اتفاق افتاد. مجریان عدالت که همگی به صورت پوششی به میدان زده بودند شاهد زورگیری سارق چاقو به دستی بودند که به جان مردی جوان افتاده بود و گوشی تلفن همراهش را از او زورگیری می‌کرد.

مأموران کلانتری در این لحظه بلافاصله وارد عمل شدند و در اقدامی غافل‌گیرانه سارق را که قصد فرار داشت، دستگیر کردند. در بررسی‌های اولیه و سوابق این متهم مشخص شد که او یکی از حلقه‌های مفقوده پرونده تحت بررسی مأموران است.

دستگیری ۱۱ سارق در ۸ ساعت در عملیات پلیس مشهد
این سارق که دیگر راهی جز بیان حقیقت پیش پایش نبود به ناچار لب به اعتراف گشود و مخفیگاه دیگر همدستانش را به پلیس لو داد. مجریان قانون هم خیلی زود با اخذ مجوز قضایی به سراغ این پاتوق رفته و سه همدست دیگر این سارق حرفه‌ای را دستگیر کردند.

متهمان که در بازجویی‌ها ارتکاب سرقت‌ها را به گردن دیگری می‌انداختند سرانجام به زورگیری‌های شبانه خود با چاقو، تهدید و ضرب و شتم مردم اعتراف کردند. پرونده این سارقان چاقوکش برای میزان جرائم ارتکابی تحویل مرجع قضایی شد و ۴ متهم به دام افتاده هم راهی زندان شدند.

بخش دیگر این عملیات هم‌زمان بر عهده کلانتری امام رضا(ع) قرار داشت. مأموران این مجموعه انتظامی در قالب چند گروه و با استفاده از سرنخ‌هایی که منابع اطلاعاتی در اختیارشان گذاشته بودند به سراغ متهم این پرونده‌ها رفتند.

مرحله اول این عملیات در یک مسافرخانه در خیابان امام رضا(ع) مشهد انجام شد. جایی که یک سارق در قالب مسافر به این مجتمع اقامتی مراجعه و اتاقی را کرایه کرده بود. متهم که در کوچه و خیابان چیزی کاسب نشده بود طی چند شب متوالی زمانی که صاحب مسافرخانه در محل نبود شیر آلات محل اقامتش را باز و داخل اتاقش دپو ‌کرده بود.

زمانی دست این سارق حرفه‌ای برای صاحب مسافرخانه رو شد که سقف این مجتمع اقامتی به دلیل سرقت شیرآلات و جاری شدن آب نشتی می‌کند. مالک که موضوع برایش مبهم بوده برای پیگیری نشتی آب به چند اتاق مسافرخانه سر می‌زند که داخل یکی از اتاق‌ها با شیرهای بازشده روبه‌رو می‌شود. این مرد میان‌سال بلافاصله موضوع را به پلیس اطلاع می‌دهد و سارق مسافرنما قبل از اینکه موفق به فرار شود، به دام قانون گرفتار می‌شود. تحقیقات پلیسی از این سارق حرفه‌ای که از یکی از استان‌های مرکزی کشور به مشهد آمده آغاز شد و پرونده او برای کشف دیگر جرائم ارتکابی در اختیار مرجع قضایی قرار گرفت.

دستگیری سارقان قاپ‌زن سریالی مشهد
مأموران کلانتری امام رضا(ع) در مرحله دوم طرح ضربتی دستگیری سارقان سریالی دست سه متهم گوشی‌قاپ را هم برای قانون رو کردند. متهمان که از سوی مأموران دایره تجسس کلانتری ۱۲ از قبل شناسایی و ردزنی شده بودند به طور نامحسوس زیر نظر قرار گرفتند و درست بعد از قاپ‌زنی یک گوشی تلفن همراه از دست مردی جوان، جلب قانون شدند.

مأموران کلانتری امام رضا(ع) در این مرحله ۳متهم را که از چندی پیش اقدام به گوشی‌قاپی در هسته مرکزی مشهد کرده بودند حین فرار از چنگ قانون دستگیر کردند. گرچه هنوز این مجرمان حرفه‌ای برای تعداد گوشی‌قاپی‌های خود در برابر پلیس مقر نیامده‌اند اما تحقیقات درباره این پرونده همچنان ادامه دارد.

دستگیری سارق در نزدیکی کلانتری مشهد
مرحله سوم عملیات مأموران کلانتری امام رضا(ع) اما در نزدیکی مقر فرماندهی خود اتفاق افتاد. زمانی که زنی جوان به کلانتری مراجعه کرد تا گزارش سرقت گوشی تلفن همراهش را از داخل بیمارستان به پلیس گزارش کند در هنگام خروج از این مجموعه انتظامی جوانی را مشاهده می‌کند که گوشی تلفن همراه او را در دست گرفته و در گوشه‌ای از خیابان ایستاده است. مال‌باخته بلافاصله به کلانتری بر می‌گردد و موضوع را به مأموران پلیس اطلاع می‌دهد که در این لحظه ضابطان قضایی وارد عمل می‌شوند و متهم را قبل از اینکه موفق به فرار شود، دستگیر می‌کنند. متهم که جوانی نوزده ساله است در اظهارات خود به سرقت گوشی مال‌باخته از داخل یکی از بیمارستان‌های خیابان امام رضا(ع) اعتراف می‌کند. تحقیقات از این سارق حرفه‌ای تا برملا شدن دیگر جرائم ارتکابی‌اش ادامه دارد.

دزد موتورسیکلت در دام پلیس مشهد افتاد
تیم دایره تجسس کلانتری امام رضا(ع) در مرحله دیگری از طرح محوله در جریان سرقت یک دستگاه موتورسیکلت از مقابل یک خانه مسکونی قرار گرفت و بلافاصله وارد عمل شد. زمان زیادی از این سرقت نگذشته بود و مأموران احتمال می‌دادند سارق هنوز در همان محدوده است. طرح مهار از سوی مأموران پلیس اجرا شد و در کمتر از نیم ساعت از وقوع این سرقت یکی از تیم‌های گشتی سارق را که سوار بر موتورسیکلت مسروقه بود شناسایی کردند و به سراغش رفتند.

متهم اما خیال تسلیم شدن نداشت برای همین پا به فرار گذاشت ولی مأموران در اقدامی غافل‌گیرانه او را دستگیر کردند. متهم سی‌ونه ساله که سابقه کیفری نیز در پرونده‌اش دارد به کلانتری منتقل شد و تحقیقات از او برای کشف دیگر جرائم احتمالی‌اش ادامه دارد.

فرمانده انتظامی مشهد روز گذشته به آخرین مرحله این طرح ضربتی اشاره کرد و گفت: مأموران کلانتری ۱۲ مشهد در آخرین مرحله از عملیات خود عامل سرقت‌های سریالی از پروژه‌های ساختمانی را حین ارتکاب جرم شناسایی و دستگیر کردند. متهم این پرونده در حالی به دام افتاد که از قبل گزارش‌های بسیاری از سوی مالکان و یا صاحبان این پروژه‌ها به کلانتری امام رضا(ع) اعلام شده بود.

سرهنگ عباس صارمی ساداتی بیان کرد: این طرح ضربتی در روز شنبه و به مدت ۸ ساعت به طول انجامید که مأموران کلانتری سیدی و امام رضا(ع) مشهد در قالب ۶ عملیات ۱۱ سارق، زورگیر و گوشی‌قاپ حرفه‌ای را شناسایی و دستگیر کردند.

این مقام ارشد نظامی مشهد ادامه داد: متهمان پس از تشکیل پرونده به دادسرا معرفی و با قرار متناسب قضایی راهی زندان شدند و تحقیقات دیگر همکاران ما در پلیس آگاهی برای کشف دیگر جرائم این افراد ادامه دارد

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − 10 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن