اخبار مهم

راز شیطانی و پنهان در قتل مرد ثروتمند فاش شد / زن خائن با قاتل سروسر داشت + عکس

کد خبر : 30517

با دستگیری دو نفر از همدستان قاتل مرد پژوسوار در مشهد، زوایای پنهان این پرونده جنایی در حالی فاش شد که سرنخ این جنایت هولناک به وسوسه ها و ترفندهای شیطانی گره خورد!
به گزارش صبح مشهد به نقل از رکنا سپیده دم نوزدهم تیر جاری، جسد مرد ۴۴ ساله ای به نام «م-س» درون دو کیسه گونی بزرگ در حاشیه جاده روستای سالارآباد کشف شد. با حضور قاضی ویژه قتل عمد در محل مذکور مشخص شد که خودروی خون‌آلود پژو ۴۰۵ متعلق به مقتول نیز روز قبل از کشف جسد در یکی از کوچه های فرعی شهرک شهید رجایی مشهد پیدا شده است.
با مشخص شدن علت مرگ این مرد که با ضربات میله آهنی به ناحیه سر و پیچاندن سیم فلزی به دور گردن به قتل رسیده بود، تحقیقات گسترده ای از سوی کارآگاهان ورزیده اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی با نظارت مستقیم و هدایت سرهنگ جواد شفیع زاده (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) آغاز شد.

طولی نکشید که کارآگاهان با استفاده از توان علمی و تخصصی به سرنخ هایی رسیدند که نشان می داد همسر مقتول از ماجرای جنایت اطلاع دارد چرا که او وقتی خودروی خون آلود شوهرش را روز قبل از کشف جسد در کلانتری مشاهده کرد، بسیار خونسرد بود و عکس العملی ناشی از نگرانی از خود بروز نداد. همین موضوع از دید کارآگاهان زبده آگاهی دور نماند.

به همین دلیل کارآگاهان با دستور قاضی احمدی نژاد همسر ۴۰ ساله مقتول را با شگردهای فنی مورد بازجویی و ردیابی غیرمحسوس قرار دادند و به سرنخ هایی از یک قاتل با آرزوهای واهی و دور و دراز رسیدند. چرا که تجربیات ارزنده و اقدامات پلیسی کارآگاهان نشان می داد، جوان ۲۷ ساله ای در ماجرای این جنایت وحشتناک نقش دارد. این در حالی بود که بررسی دوربین‌های معابر شهری هنگام رها کردن خودروی مقتول در یکی از کوچه های شهرک شهید رجایی نیز این فرضیه پلیسی را به اثبات می رساند.

از سوی دیگر نیز تحقیقات غیرمحسوس از آشنایی یک جوان با مشخصات قاتل مد نظر پلیس با همسر مقتول حکایت داشت که از حدود دو سال قبل با ترفندی خاص خود را به همسر مقتول نزدیک کرده بود تا بتواند نقشه شوم خود را اجرا کند. بنابراین با صدور دستوری از سوی مقام قضایی، گروه زبده ای از کارآگاهان با استفاده از تجربیات کارآگاهی و راهنمایی های مستقیم سرهنگ غلامی ثانی (رئیس اداره جنایی آگاهی) و به سرپرستی سرهنگ کارآگاه ولی نجفی (افسر پرونده) وارد عمل شدند و این جوان را که دیگر هویتش برای پلیس لو رفته بود در یک عملیات هماهنگ و ضربتی به دام انداختند.

متهم این پرونده جنایی که همه نقشه هایش را نقش بر آب می دید و اطمینان داشت که دیگر راه گریزی ندارد، قتل مرد پژوسوار را به گردن گرفت و گفت: می دانستم او بعدازظهرها مسافرکشی می کند چرا که از دو سال قبل به موقعیت اجتماعی او پی بردم. روز حادثه نیز در پوشش مسافر به مکان های تردد او رفتم و خودرواش را به طور دربستی اجاره کردم اما گفتم یک کیسه بار گندم دارم که باید در صندوق عقب بگذاریم با این بهانه او را به خانه مجردی ام در شهرک شهید رجایی کشاندم و ابتدا با میله آهنی ضرباتی به سرش زدم سپس با سیم فلزی خفه اش کردم.

متهم ۲۷ ساله ادامه داد: چند ساعت جسد را در خانه گذاشتم چرا که همسایه روبه رویی به خاطر بی خوابی که به سرش زده بود هر چند دقیقه یک بار به داخل کوچه می آمد و من نمی توانستم جسد را بیرون ببرم! در حالی که بخش زیادی از اعترافات این متهم جوان با چگونگی وقوع جنایت مطابقت داشت اما کارآگاهان و قاضی پرونده یقین داشتند که او به تنهایی این قتل را انجام نداده است و همدست دیگری دارد.
به همین دلیل کارآگاهان بار دیگر شیوه های تخصصی را به کار گرفتند و دریافتند که در روز حادثه برادر ۲۳ ساله متهم به قتل نیز در آن «لانه مجردی» حضور داشته است. این گونه بود که با هماهنگی قضایی، یاسین (برادر متهم) نیز دستگیرشد و مورد بازجویی قرار گرفت. او که در ابتدا حتی حضورش در مشهد را انکار می کرد وقتی در برابر شواهد و دلایل مستند قرارگرفت به ناچار نقش خود در ارتکاب این جنایت وحشتناک را پذیرفت و پرده از راز هولناک دیگری نیز برداشت.

او گفت: من و برادرم با کمک یکدیگر ضربات میله فلزی را زدیم و سپس دو نفری دو سر سیم را کشیدیم تا خفه شد. سپس جسد را به جاده خارج از شهرک شهید باهنر بردیم و در حاشیه جاده روستایی رها کردیم اما همسر مقتول، شوهرش را به خانه مجردی برادرم کشاند و بعد از آن که ما دست و پای شوهرش را بستیم از آن جا رفت و …
وقتی همسر مقتول که به طور ویژه تحت نظر کارآگاهان بود، به نقش خودش در این جنایت فجیع اعتراف کرد، کارآگاهان با دستور قاضی احمدی‌نژاد، سراغ «سجاد-ی» (متهم اصلی) رفتند و دوباره او را در تنگنای سوالات فنی قرار دادند. او که دیگر چاره ای جز بیان حقیقت نداشت گفت: از دو سال قبل وقتی فهمیدم «م-س» ثروت خوبی دارد دچار وسوسه های شیطانی شدم و نقشه های زیادی را برای تصاحب اموالش طرح کردم اما نقشه من زمانی وارد مرحله اجرا شد که متوجه شدم همسر مقتول نیز با خودروی مدل بالا در تاکسی تلفنی کار می کند.

به همین دلیل نقشه ای اساسی طرح کردم تا این که بالاخره موفق شدم به عنوان مسافر سوار خودروی همسر مقتول شوم و این گونه باب آشنایی با او را باز کردم تا از این طریق به ثروت برسم و با توسل به راه های گوناگون بالاخره بخشی از اموالش را تصاحب کنم! این آشنایی را به هر طریق ممکن حفظ کردم وادامه دادم تا این که در نهایت تصمیم به قتل مرد پژوسوار گرفتم با خودم فکر می کردم بعد از مرگ «م-س» می توانم وارد زندگی زن ۴۰ ساله شوم و بدین ترتیب مال و اموالش را به دست آورم چرا که تا زمانی که آن مرد زنده بود، کاری از دست من ساخته نبود! خلاصه با ترفندی خاص از همسر «م-س» خواستم او را به بهانه رفتن نزد یک رمال کار کشته، به منزل مجردی ام بکشاند!

او هم خواسته ام را پذیرفت و به بهانه گرفتن «دعا» برای فرزندش، سوار بر پژوی شوهرش شد و به خانه من آمد. من هم که از قبل همه نقشه را برنامه ریزی کرده بودم با این شگرد که شما برای سرقت به این جا آمده اید! باید با پلیس تماس بگیرم! «م-س» را به داخل خانه کشاندم! او هر چه می گفت به دنبال رمال می گردد! من توجهی نمی‌کردم!

سپس به بهانه این که فرار نکند از برادرم کمک خواستم و با طناب دست و پاهایش را بستیم. بعد به او گفتم هر چه پول و طلا و کارت بانکی داری به من بده! او التماس می کرد که رهایش کنیم و او هر چه پول و طلا بخواهیم به ما می دهد! ولی التماس هایش فایده ای نداشت! به او گفتم همسرت را به خانه بفرست تا پول و طلا بیاورد! و با این بهانه همسر او را با خودروی خودش به خانه رساندم و خودم به شهرک شهید رجایی بازگشتم! دقایقی بعد هم او را به قتل رساندیم و جسدش را سپیده دم در کنار جاده روستایی انداختیم. گوشی تلفن او را در پارک و خودرواش را در یکی از کوچه های شهرک شهید رجایی رها کردم تا سارقان آن را ببرند و پلیس دزدان را قاتل مرد پژوسوار بداند که این گونه نشد!
تحقیقات بیشتر در این باره با دستور قاضی احمدی نژاد و تلاش بی وقفه کارآگاهان زیر نظر سرهنگ علی بهرامزاده (رئیس دایره قتل عمد آگاهی خراسان رضوی) همچنان ادامه دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + نه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن