اجتماعی

بدون مواد مخدر هم می شود زندگی کرد / ترک اعتیاد و اشتغال زایی با هم دنبال می شود

مدیر مرکز نگهداری و بازتوانی ماده 16 کوثر مشهد مطرح کرد:

ترک اعتیاد ، اشتغال زایی و حرفه آموزی ۳ اصل محوری و راهبردی است که در مجموعه مراکز کوثر مشهد برای بازتوانی معتادین متجاهر انجام می شود.
در ایام دهه کرامت و همزمان با سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر، جشن باشکوهی با حضور مسئولین ، فعالان اجتماعی و مددجویان تحت درمان، در مرکز نگهداری و بازتوانی ماده ۱۶ کوثر مشهد مقدس برگزار شد.
به گزارش صبح مشهد، مدیر این مرکز در گفتگو با خبرنگار ما با بیان این که مجموعه کوثر به عنوان اولین مرکز استاندارد کلان شهر مشهد در زمینه بازتوانی و ترک اعتیاد فعالیت دارد، گفت: هم اکنون بیش از ۲۰۰ معتاد متجاهر که توسط دستگاه های ذیربط به مجموعه معرفی و تحویل شده اند، در حال درمان و همچنین حرفه آموزی هستند.
علیرضا قربانی افزود: انواع خدمات روانشناسی و مددکاری در طی اقامت اجباری یک تا سه ماهه مددجویان به آنها ارائه می شود تا بتوانند همراه با آموزش و توانمندی های اشتغال، به آغوش گرم خانواده و جامعه بازگردند.
وی خاطر نشان ساخت: هم اکنون برخی از بهبود یافتگان علی رغم امکان ترخیص، بنا به تمایل خود در بخش های متعدد این مجموعه کار و رایگان زندگی می کنند و خود تبدیل به مربیانی کارآزموده جهت تربیت هنرجویانی ازبین معتادین متجاهر شدند.
مدیر مجموعه مراکز کوثر در پایان اظهار امیدواری کرد با حمایت های روز افزون مسئولین و مردم عزیز بتوانیم معتادین متجاهر که به هر دلیلی گرفتار مواد مخدر شدند، به آغوش خانواده بازگردانیم.
گفتنی است مجموعه مراکز کوثر دارای بخش ماده ۱۵ و داوطلبان ترک اعتیاد نیز می باشد که برابر پروتکل های مربوطه، پذیرش و درمان می شوند.
مرکز ترک اعتیاد، اشتغال زایی و حرفه آموزی کوثر در سه راه فردوسی، شاهنامه ، ۳۴ واقع شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 10 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن