اخبار مهم
موضوعات داغ

اختلاس ۵ میلیاردی کارمند بانک در مشهد

کد خبر : 27356

کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم اقتصادی پلیس آگاهی در بررسی‌های اولیه به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می‌داد کارمند یکی از بانک‌های مشهد در پرونده اختلاس نقش دارد.

صبح مشهد– آبان ماه امسال پرونده‌ای مبنی بر خیانت در امانت، تحصیل مال نامشروع و برداشت غیرقانونی از حساب مشتریان یکی از بانک‌های خراسان رضوی در پلیس آگاهی استان گشوده و با دستور مقام قضائی تحقیقات آن آغاز شد.

کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم اقتصادی پلیس آگاهی در بررسی‌های اولیه به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می‌داد کارمند یکی از بانک‌های مشهد در این پرونده نقش دارد.

از همین رو متهم در اقدامی غافل گیرانه دستگیر شد. بنا بر تحقیقات صورت گرفته مشخص شد که متهم اقدام به جذب منابع مالی زیادی از مشتریانش درکشور‌های همسایه کرده و با توجه به اینکه همه آن‌ها به صورت مستمر امکان حضور و تردد در ایران را نداشته اند نقشه خود را عملی ساخته است.

متهم با سوء استفاده از نبودن صاحبان حساب، عملیات بانکی را بدون حضور این افراد و امضای جعلی و با ارائه فیش‌های صوری تحت عنوان صاحبان حساب انجام می‌داده و سود بانکی این حساب‌ها را از ۱۵ درصد به ۱۰ درصد کاهش داده و در نهایت با سندسازی مبلغ ۵۰ میلیارد ریال را به حساب خود واریز کرده است.

به گفته فرمانده انتظامی خراسان رضوی طبق بررسی‌های انجام شده تاکنون ۵۱ سپرده بلند مدت و گواهی سپرده به اصطلاح باز خرید شده از سوی متهم ایجاد و پس از برداشت به حساب ۱۵ مشتری واریز و مجددا با سندسازی و جعل امضا برداشت شده است.

سردار محمد کاظم تقوی ادامه داد: متهم در جلسات بازجویی پلیسی تاکنون به اختلاس مبلغ ۵۰ میلیارد ریال از این راه اعتراف کرده است. تحقیقات این پرونده همچنان ادامه دارد.

شهرآرا

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + هجده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن