شهری

پیشنهاد تعطیلی پنج شنبه ها در مشهد برای کاهش آلودگی هوا

کد خبر : 27034

مدیرکل حفاظت محیط ‌زیست استان گفت: برای کاهش آلودگی هوا دیگر تعطیل کردن مدارس جوابگو نیست لذا برای کاهش تردد در سطح شهر در خصوص ساعت کاری کارمندان به کارگروه پیشنهاد داده ایم که کاری در پیک صبح نباشد، همچنین از طرف محیط زیست مشهد به عنوان دبیر کارگروه آلودگی هوا به فرمانداری مشهد در خصوص تعطیلی پنج شنبه‌ها در مشهد پیشنهادهایی ارائه کرده‌ایم که در صورت تأیید، تصمیم نهایی گرفته خواهد شد.

به گزارش صبح مشهد به نقل از مهر، تورج همتی افزود: مردم باید در کاهش آلودگی هوا با سازمان‌های مربوط همکاری داشته باشند چرا که گاهی همه این طرح‌ها به مردم برمی‌گردد. حدود ۶۰ درصد خودروها تک‌سرنشین هستند و مردم باید بیشتر از حمل‌ونقل عمومی یا سبز استفاده کنند. همه مشکلات با کمک مردم و دولت حل خواهد شد. همتی با تأکید بر استفاده از گاز طبیعی در صنایع، افزود: مصرف سوخت مازوت را در صنایع ممنوع اعلام کرده‌ایم لذا صنایع باید به سمت استفاده از گاز طبیعی بروند تا شاهد کمترین بار آلایندگی در شهر از سوی صنایع و واحدهای صنعتی باشیم.

وی با بیان این که صنایع آلاینده در شهر مشهد شناسایی شده‌اند، اظهار کرد: طی چند روز گذشته ۱۰ واحد صنعتی آلاینده به دستگاه قضایی معرفی شده است که از فعالیت آنان تا اصلاح سیستم و رفع نقص جلوگیری می‌شود. وی با تأکید بر این که برنامه‌های خوبی برای خروج صنایع آلاینده به خارج از شهر داریم، افزود: برخی از این صنایع در دستور انتقال هستند، بیش از ۴۰۰ واحد در داخل شهر در حوزه‌های صنایع فلزی و آب‌کاری وجود دارد که طرح انتقال آن آماده و زیرساخت‌های لازم برای راه‌اندازی دوباره آن‌ها در شهرک صنعتی کلات ایجاد شده است. وی افزود: با کمک دادستانی مشهد شرایط انتقال صنایع آلاینده به خارج از شهر فراهم شده است لذا طی جلسات مختلف در کمیته و کارگروه‌ها، شرکت شهرک‌های صنعتی استان نیز متعهد و ملزم شده‌ است که راه را برای انتقال این واحدها باز کند. همتی با بیان این که طرح انتقال صنایع آلاینده تا پایان امسال اجرا خواهد شد، تصریح کرد: برای واحدهای آلاینده دیگر همانند قالی شویی نیز شهرک‌های صنعتی تخصصی در خارج از شهر مشهد در نظر گرفته‌ایم که انتقال آن‌ها در دستور کار است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − یک =

دکمه بازگشت به بالا
بستن