اخبار مهمورزشی

مسابقات دوچرخه سواری جایز بزرگ کشوری جام مهرگان در شاندیز برگزار می شود

کد خبر : 23811
 نشست خبری چهارمین دوره مسابقات دوچرخه سواری جایز بزرگ کشوری جام مهرگان در مجتمع پذیرایی مهرگان شاندیز برگزار شد.
به گزارش صبح مشهد

نشست خبری چهارمین دوره رقابت های دوچرخه سواری جام مهرگان با حضور حسینی فرماندار ،دونده بخشدار،نکاحی شهردار،دکتر سعیدی رییس اداره ورزش و جوانان طرقبه-شاندیز،فخار زاده سرپرست هیات دوچرخه سواری استان،مربیان و ورزشکاران و اصحاب رسانه برگزارشد.

در این نشست فرماندارشاندیز درباره اهمیت دوچرخه سواری و ترویج فرهنگ دوچرخه به منظور حمایت از هوای پاک گفت: خوشبختانه بستر فرهنگ استفاده از دوچرخه برای حفظ محیط زیست فراهم است و مدیران اجرایی باید تلاش کنند ساختار مدیریتی و عملیاتی شدن طرح هایی که بیشتر از سوی انجمن های مردم نهاد حمایت می شوند را اجرا کنند.

حسینی افزود: در حاشیه مسیرهای دوچرخ سواران بنرها و کمپ هایی توسط بخشداران مناطق ییلاقی و کوهستانی برای حمایت و پذیرایی ازرکابزان دایر شود .
وی تصریح کردک شهرستان ها باید فضایی مفرح و شاد به عنوان پایگاهی برای تقویت ورزش باشند البته باید خط قرمزها و موازین اخلاقی نیز رعایت شود
در این نشست خبری شهردار شاندیز نیز از تلاش ها و حمایت مسئولان و مدیران شهرستان برای توسعه و رونق ورزش دوچرخه سواری خبر داد و تاکید کرد:همه ما به نوعی دوچرخه سوار بودیم و هستیم اغلب ما از ۶سالی دوچرحه سواری را فرا گرفته ایم و حتی امروز از دوچرخ استفاده می کنیم اما باید حمایت ها،طرح ها و برنامه های توسعه یافتگی در جهت استفاده بهینه از دوچرخه را توسعه و تریج داد.

نکاحی خاطر نشان کرد:برای حفظ سلامتی رکابزنان در همایش دوچرخه سواری جایزه بزرگ جام مهرگان که جمعه ۲۶مهرماه برگزار می شودتمهیداتی اتخاذ شده است که با توجه به مسیر بازگشت، اتوبوس هایی که قادر باشند دوچرخه های رکابزنان را حمل کنند پیش بینی شده است.

شهردارشاندیز از شهر شاندیز به عنوان شهر دوچرخه یاد کرد و گفت: در صدد هستیم که شهر شاندیز را به عنوان الگوی شهر دوچرخه در کشور مطرح کنیم
وی تصریح کرد: متاسفانه علیرغم حضور پررنگ دوچرخه سواران از مناطق ییلاقی شاندیز و طرقبه هنوز به صورت جدی تمهیداتی برای احداث مسیر دوچرخه سواری در نظر گرفته نشده است و در صورت تخصیص بودجه مسیرها ی دوچرخه سواری از بدو دوراهی شاندیز –طرقبه را تجهیز خواهیم کرد.

در ادامه این نشست بخشدار شاندیز با اشاره به ورود سالانه ۳۰ هزار خودرو به شهر شاندیز گفت: با توجه به این که شاندیز به عنوان پایلوت شهر هوای پاک شناخته شده است نادیده گرفتن ورود آلاینده ها و آسیب رساندن به محیط زیست منطقه دور از انصاف است. و در این راستا طرح ها و برنامه های حمایتی باید پیش بینی شود.

مهندس دونده خاطر نشان کرد: مشکلات ساختاری احساس می شود و با توجه به اینکه بستر توسعه فرهنگ دوچرخه سواری در حال شکل گیری است باید طرح های مدیریتی و ساختاری در حمایت از فرهنگ دوچرخه سواری در راستای فرهنگ سازی تداوم داشته باشد.

در ادامه این نشست سرهنگ ایزدی درباره حمایت نیروی پلیس در برگزرای این همایش از شهروندان خواست در روز جمعه تمهیداتی اتخاذ کنند که از ساعت اولیه صبح مسیر دو راهی شاندیز به طرقبه برای حفظ جان رکابزنان مسدود خواهد بود و بعد از عبور ۲۰ نفر اول به خط پایان مسیر بازگشایی خواهد شد.

در خور ذکر است در ابتدای این نشست فخار زاده سرپرست هیات دوچرخه سواری استان با ارائه گزارشی از عملکرد هیات در این نشست گفت: امیدواریم به منظور ایجاد نشاط اجتماعی و توسعه فرهنگ دوچرخه سواری در استان قدم های مثبتی برداریم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 6 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن