شهریپیشنهاد سردبیر

مدیرعامل سازمان فردوس های شهرداری مشهد خبر داد: هدررفت ۲میلیون و ۳۰۰هزار لیتر آب با شست و شوی قبور از سوی مراجعان آرامستان ها

مدیرعامل سازمان فردوس ها شهرداری مشهد گفت: در هفته بیش از ۲میلیون و ۷۰۰هزار لیتر آب شرب در آرامستان های مشهد مصرف می شود که ۲میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر آن هدر می رود.
به گزارش صبح مشهد به نقل از روابط عمومی سازمان فردوس ها، حجت الاسلام والمسلمین مهدوی دامغانی در این خصوص گفت: تقریبا تمام حجم این مصرف مربوط به آرامستان بهشت رضا(ع) بعنوان بزرگترین آرامستان مشهد است که با توجه به شرایط بحرانی کمبود آب، این عدد نگران کننده است.
وی افزود: متاسفانه چیزی حدود ۸۵ درصد از آب شرب مصرفی توسط مراجعان، برای شستشوی قبور استفاده می گردد، درحالیکه تمامی بلوک ها و مزارها بطور مرتب توسط سازمان فردوس ها نظافت و نگهداری می شوند و شستشوی قبور تنها منجر به هدر رفت آب می شود.
مدیرعامل سازمان فردوس ها ضمن درخواست از شهروندان و مراجعان آرامستان های مشهد برای پرهیز از مصرف بی رویه آب تصریح کرد: بطور میانگین حضور بیش از ۵۰۰هزار نفر در هفته در آرامستان های مشهد به ثبت می رسد و میزان مصرف آب در روزهای عادی بین ۲۰۰هزار تا ۴۰۰هزار لیتر است که این میزان در دو روز پایانی هفته به ۶۰۰هزار لیتر نیز می رسد.
دکتر مهدوی دامغانی خاطرنشان کرد: با اقدامات صورت گرفته در ۱ماه گذشته از جمله مدیریت مصرف در وسایل سرمایشی، روشنایی و خاموش کردن آب نماها ۲۷هزار کیلووات در مصرف برق آرامستان های مشهد صرفه جویی شده است که این روند همچنان ادامه دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − هجده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن