استانیورزشی

رئیس هیئت بسکتبال خراسان رضوی؛ فقدان سالن مناسب ورزشی معضل بزرگ هیات/ جام رمضان در مشهد برگزار می شود

اگر بتوانیم باشگاه‌ها را تقویت کنیم و بازیکن پرورش دهیم می‎‌توانیم دوباره به قطب‌ اصلی بسکتبال تبدیل شویم همانطور که شاکله اصلی تیمی که به لیگ برتر صعود کرد از جوانان شروع کردیم.

نشست خبری رئیس هیأت بسکتبال خراسان رضوی با اصحاب رسانه، صبح امروز در مشهد برگزار شد. به گزارش صبح مشهد، علیرضا پوررضایی در خصوص اقدامات هیئت بسکتبال خراسان رضوی اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین اهداف هیئت استفاده از رده‌های پایه است در هر رده سنی توانستیم تیم تشکیل دهیم و به مسابقات مختلف کشوری اعزام داشته باشیم.

وی افزود: در لیگ‌های ملی و لیگ یک متمرکز شدیم و در سال اخیر ۳ تیم داشتیم و توقع قهرمانی در این لیگ را نداشتیم اما دو تیم استان توانستند به لیگ برتر صعود کنند، اگر حامی پیدا کنیم شرایط حضور دو تیم را در لیگ برتر فراهم می‌سازیم.

رئیس هیئت بسکتبال استان تصریح کرد: در راستای کمک به بسکتبال خراسان رضوی سعی در ارتقا داوری و مربیگری را داریم و تا آخر سال هشت دوره کلاس را برگزار می‌کنیم و با هماهنگی‌های انجام شده با هیئت مشهد جام رمضان را نیز امسال برگزار میکنیم.

پوررضایی از حضور مفید و موثر طباطبایی در راس فدراسیون گفت و افزود: در سال‌های گذشته و با رئیس فدراسیون اسبق هبچ تعاملی با هیئت‌های استانی وجود نداشت اما از زمانی که رئیس فدراسیون جدید منصوب شده است سه جلسه را برگزار کردیم و در سمیناریک روزه به بحث و تعامل پرداختیم و من به آینده بسکتبال با حضور طباطبایی خوش بین هستم.

وی یکی از مباحثی را که بصورت جدی از فدراسیون مطالبه کردند را مسابقات منطقه‌ای عنوان کرد و گفت: یکی از ضعف‌ها و ایرادی که در برگزاری و صعود به مسابقات وارد است برگزاری مسابقات منطقه‌ای است که هر سال تیم‌های ضعیف با یک تعداد از مناطق قدرت‌مند هم گروه می‌شدند و از دور مسابقات خارج می‌شدند و این انگیزه حضور تیم‌ها را از بین می‌برد، پیگیری کردیم که به‌جای سه دوره مسابقات یک دوره به‌صورت کشوری برگزار شود.

رئیس هیئت بسکتبال خراسان رضوی بیان کرد: با برنامه‌ریزی که انجام دادیم و جلساتی که با نمایندگان پارسا گذاشتیم قرار براین شد اگر اسپانسر پیدا نکنیم تنها یک تیم از منتخبین دو تیم راه یافته به لیگ برتر تشکیل می‌دهیم و تنها یک تیم بومی راهی مسابقات لیگ برتر می‌شود.

پوررضایی در ادامه افزود: با باشگاه‌ها جلساتی را برگزار کردیم و هدف گذاری‌های لازم برای حضور در لیگ برتر انجام شد و تمام تلاشمان براین است که درفصل پیش‌رو تیم در میان جدول حفظ شود و کارگروهی با حضور رئیس کمیته مربیان و داوران هیئت استان تشکیل دادیم برای سال‌های آتی برنامه‌‌ریزی کردیم و تمرینات از هفته آینده آغاز می‌شود.

وی نداشتن سالن و نبود ابزار را مهم‌ترین معضل هیئت دانست و تاکید کرد: ما با دانشگاه‌ها، آموزش و پرورش، آستان قدس و شهرداری وارد مذاکره شده‌ایم تا با تعامل که برقرار می‌شود از ظرفیت‌های استان بیشتر استفاده کنیم چرا که نبود سالن مهم‌ترین مشکل است و با توجه به نزدیک شدن تعطیلات تابستان با پیمانکار صحبت کردیم که خانه بسکتبال را در اختیار ما قرار دهد.

رئیس هیئت بسکتبال استان شهرستان‌ها را جزو عناصر مهم در پرورش مستعدین اعلام و خاطرنشان کرد: یکی از جدی‌ترین برنامه‌های اصلی شهرستان‌ها هستند و بخشی از کار کرد ما شهرستان است، اگر بتوانیم باشگاه‌ها را تقویت کنیم و بازیکن پرورش دهیم می‎‌توانیم دوباره به قطب‌ اصلی بسکتبال تبدیل شویم همانطور که شاکله اصلی تیمی که به لیگ برتر صعود کرد از جوانان شروع کردیم.

پوررضایی گفت: من از جنس ورزش نبودم وارد ورزش شدم تا بتوانم به بسکتبال کمک کنم و الان نسبت به بسکتبال تعصب دارم یکی از مهم‌ترین دلایل استعفای من واگذاری خانه بسکتبال به بخش خصوصی بود با این حرکت ابزار کار از من گرفته شد و احساس کردم دیگر نمی‌توانم در این رشته موثر باشم، بعد از جلساتی که با مدیرکل ورزش و جوانان استان و پیمانکار داشتیم سوء‌تفاهم‌های ایجاد شده برطرف شد و قرار شد اتفاقات مثبتی رخ دهد.

وی عدم حضور ولی‌پور نایب رئیس آقایان را اینطور بیان کرد: در چارتی که فدراسیون به ما ارائه داده است تنها یک نایب رئیس و در بخش بانوان باید داشته باشیم، اختلاف سلیقه بین من و ولی‌پور وجود دارد که این کاملا طبیعی است اما این اختلاف نظر علت نبود او نیست.

رئیس هیئت بسکتبال خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در ورزش حواشی بیشتر از متن پررنگ می‌شود من در ابتدای کارم پر انرژی شروع کردم اما در نظر گرفتن منافع شخصی و نادیده گرفتن منافع کلی باعث شد وارد حواشی شویم و بیشترین انرژی ما صرف از بین بردن موانع و حواشی شود، اما تلاش داریم که زمان باقی مانده از حضورمان را در هیئت مانند روزهای اول قدرت‌مند باشد.

پوررضایی در خصوص بانوان این رشته گفت: بانوان با کمترین هزینه و گاهی به قیمت یک بازیکن آقا یک تیم تشکیل می‌دهند، نتیجه برابر و گاهی بهتر حاصل می‌شود، ما تیم مشکی‌پوشان را در فصل گذشته داشتیم که هنوز تکلیف تیم‌داری این باشگاه مشخص نیست و اگر عباسی مالک باشگاه کنار گیری کند خود هیئت اسپانسری را جذب می‌کند تا تیم بانوان نیز در لیگ حضور پیدا کند.

وی افزود: تمام مشکلاتی که در بخش آقایان وجود دارد در بخش بانوان نیز هست، نبود سالن و اسپانسر هم یکی از بزرگترین مشکلات هیئت در بخش بانوان است با وجود این مشکلات ما تمرین و کار در رده‌های پایه را رها نکردیم و اعزام تیم به مسابقات را نیز داشته‌ایم.

رئیس هیئت بسکتبال تصریح کرد: جذب بازیکن خارجی به‌عهده خود باشگاه‌ها است اما هیئت تلاش دارد یک مربی مطرح خارجی را برای ارتقا سطح مربیان به استان دعوت کند و کلاس آموزشی برگزار کنیم.

پوررضایی تاکید کرد: در سطح استان یک هزارو ۸۵۰ورزشکار سازمان یافته خانم و دوهزارو۹۳۵ورزشکار آقا در سطح استان داریم، با سالن‌های در سطح مشهد صحبت کردیم تا اگر در خانه بسکتبال ز مان کافی وجود نداشت بتوانیم در دیگر سالن‌ها برنامه‌های لازم را انجام دهیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 14 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن