استانیمشهد 2017هویت مشهدپایتخت فرهنگ اسلامیپایتخت معنویپیشنهاد سردبیر

سخنگوی جمعیت خدمتگزار زائران پیاده امام‌رضا(ع) خبر داد: ثبت نام مدیران کاروانهای زیارتی پیاده از اول تا بیستم محرم ادامه دارد/ اسکان زائرین رایگان است

سخنگوی جمعیت خدمتگزار زائران پیاده امام‌رضا(ع) گفت: ثبت نام مدیران کاروانهای زیارتی پیاده امام رضا (ع) از اول محرم ۹۷ آغاز و تا بیستم محرم مصادف با ۸ مهر ۹۷  ادامه خواهد داشت .
به گزارش صبح مشهد، حسین رضایی افزود: مدیران کاروانهای زیارتی که در ایام دهه پایانی صفر ( بعد از اربعین ) قصد تشرف بصورت پیاده به مشهد مقدس را دارند میتوانند با مراجعه به سایت « جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده » به آدرس :  www. Zaerin8.ir   نسبت به ثبت نام و یا تکمیل و ویرایش اطلاعات خود در مهلت تعیین شده اقدام نمایند .
وی گفت : مدیرانی که در سال گذشته ثبت نام کرده اند نیازی به ثبت نام مجدد نداشته و با مراجعه به بخش ویرایش ؛ اطلاعات سال ۹۷ را کامل نمایند .
رضائی افزود : متقاضیان علاوه بر تکمیل فرم مشخصات فردی، پزشکی ، و کاروان، تصویر مدارک مورد نیاز از جمله عکس ،کارت ملی، و شناسنامه  و معرفی نامه خود را از طریق سایت بارگذاری نمایند . مدیران کاروانهای زیارتی پیاده برای دریافت معرفی نامه میتوانند به فرمانداری، بخشداری، دهداری، ویا  دفاتر سازمان تبلیغات اسلامی شهرستانهای محل اقامت خود مراجعه نمایند .
سخنگوی جمعیت خدمتگزار زائران پیاده امام‌رضا(ع) گفت: کسانیکه برای اولین سال ثبت نام می نمایند قبل از هر اقدام، بخش راهنمای ثبت نام را مطالعه کنند  وتوجه داشته باشند برای کاروان اولی ها ظرفیت ۱۵۰ نفری لحاظ شده است و امکان پاسخ به سوالات توسط واحد فناوری بصورت نوشتاری و تصویری پیش بینی شده است. همچنین دو شماره تماس برای راهنمائی خواهران و برادران بصورت مجزا در سایت اعلام شده است .
حسین رضائی از مدیران کاروانهای زائران پیاده استانهای غربی و جنوبی و مرکزی کشور خواست، مسیر حرکت خود را از جاده  نیشابور به مشهد تعیین نمایند. وی گفت : امکان استفاده کاروانهای زیارتی از مسیر ریلی نیز فراهم و کاروانهائی که سفر زیارتی خود را با قطار برنامه ریزی کردند میتوانند با هماهنگی  با جمعیت خدمتگزار، مسیر سنگ بست فریمان به مشهد را برای پیاده روی انتخاب نمایند . وی با اشاره به پیگیریهای معاونت زیارت استانداری خراسان  رضوی برای تسطیح کنار گذر های جاده های محور قوچان؛ فریمان و سرخس کلات گفت : این محورها تا قبل از دهه آخر صفر برای حرکت زائران پیاده آماده سازی خواهد شد .
وی گفت :  برای ۱۱۰هزار نفر زائر پیاده آخرماه صفر و شهادت امام رضا(ع)که در سایت ثبت نام کنند، اسکان رایگان خواهیم داشت .
گفتنی است  در سال ۱۳۹۶ در ایام دهه آخر صفر بیش از ۴۰۰ هزار زائر بصورت پیاده از۲۴ استان کشور از شش محور ورودی، به مشهد مقدس وارد شدند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن