اسلاید شوستون اصلیمشهد 2017پایتخت فرهنگ اسلامیپربازدیدترین ها

کنفرانس بین المللی برنامه ریزی و مدیریت شهری به برند مشهد تبدیل شده است

بستر طبیعی شهر و محیط زیست شهری، آینده پژوهی فضاهای شهری، حمل و نقل شهری، گردشگری شهری، اقتصاد شهری، آسیب شناسی شهری، مدیریت بحران و امنیت شهری، شهرهای جهانی، جهان شهرها و دیپلماسی شهری و زنان و زندگی شهری از دیگر محورهای این کنفرانس محسوب می‌شوند.

دبیر اجرایی کنفرانس بین‌المللی برنامه‌ریزی و مدیریت شهری مشهد گفت: این کنفرانس با یک چارچوب علمی مشخص و طراحی مناسب برگزار خواهد شد و یکی از مهمترین برنامه‌های این کنفرانس، برگزاری کارگاه شهر هوشمند، دوره آموزشی بین المللی متروپلیس خواهد بود که مدرسان آن اساتید برجسته خارجی خواهند بود.
به گزارش صبح مشهد، موسی شربتدار در نشست خبری کنفرانس بین‌المللی و برنامه‌ریزی شهری گفت: این رویداد هشتمین کنفرانس در سطح ملی و نخستین کنفرانس در سطح بین المللی است و با توجه به همزمانی با رویداد مشهد الرضا پایتخت فرهنگی جهان اسلام، می‌تواند برندی برای شهر محسوب ‌شود.
وی افزود: این کنفرانس توسط مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی، شهرداری، دانشگاه فردوسی و با حمایت سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، فرماندهی انتظامی خراسان رضوی، دانشگاه خوارزمی، انجمن ژئوپلتیک ایران، مرکز پژوهشی مطالعات شهری و منطقه‌ای شمال و شرق کشور، مرکز مطالعات علوم و معارف اسلامی، شهرداری قزوین، سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی و پژوهشکده امیر کبیر در ۵ و ۶ اردیبهشت ۹۶ در تالار اجتماعات علوم پایه دانشگاه فردوسی مشهد برگزار خواهد شد.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد ادامه داد: این کنفرانس در سال ۲۰۱۷، نقطه عطفی برای شهر مشهد خواهد بود که در آن فرهنگ و هنر شهر مشهد مورد توجه قرار گرفته است، چرا که از دیدگاه‌های افراد صاحبنظر در زمینه فرهنگ، هنر و برنامه‌ریزی استفاده خواهد شد.
شربتدار ابراز کرد: اطلاع‌رسانی‌های مختلف، مجوزهای لازم و همچنین مذاکره با سازمان همیاری‌های شهرداری‌ها برای مشارکت ارگان‌ها و سازمان‌ها انجام شده است.
وی افزود: در این کنفرانس، کشورهای همسایه از جمله عراق، ترکیه، افغانستان، پاکستان و کشورهای عضو خاورمیانه، شرق آسیا، شهرهای منتخب قاره آفریقا و شرق اروپا حضور خواهند داشت که در این موضوع دلیلی بر بین المللی بودن این کنفرانس خواهد بود.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد اظهار کرد: همچنین در روز ۴ اردیبهشت دو کارگاه متروپلیس برگزار خواهد شد اما افتتاحیه این کنفرانس در ۵ اردیبهشت خواهد بود.
شربتدار در ادامه گفت: این کنفرانس با یک چارچوب علمی مشخص و طراحی مناسب برگزار خواهد شد و یکی از مهمترین برنامه‌های این کنفرانس، برگزاری کارگاه شهر هوشمند، دوره آموزشی بین المللی متروپلیس خواهد بود که مدرسان آن اساتید برجسته خارجی خواهند بود.
وی تاکید کرد: هرچه انعکاس خبرنگاران در هشتمین کنفرانس بین المللی قوی‌تر باشد، منجر به اعتلای نام امام رضا (ع) خواهد شد.
برگزاری نشست کنفرانس بین المللی برنامه‌ریزی به خروجی اقتصادی منجر می‌شود
دبیر اجرایی کنفرانس بین‌المللی برنامه‌ریزی و مدیریت شهری مشهد گفت: اگر نشست‌های ما هدفمند برگزار شود، خروجی اقتصادی برای ما در پی خواهد داشت.
شربتدار در ادامه خاطر نشان کرد: تمامی امور در بازه زمانی ۸ ساله مجموعه مدیریت شهری، عملیاتی و به مرحله اجرایی رسیده‌اند.
وی ابراز کرد: مشهد ۲۰۱۷، هنر، فرهنگ و شهر اسلامی، فرهنگ اسلامی و هویت شهری، معماری و شهرسازی انسان‌گرا، شکوفایی شهری، بازآفرینی فضاهای شهری، حکمروایی خوب شهری، حقوق شهری و شهروندی از جمله محورهای این کنفرانس به شمار می‌آیند.
دبیر اجرایی کنفرانس بین‌المللی برنامه‌ریزی و مدیریت شهری مشهد ادامه داد: بستر طبیعی شهر و محیط زیست شهری، آینده پژوهی فضاهای شهری، حمل و نقل شهری، گردشگری شهری، اقتصاد شهری، آسیب شناسی شهری، مدیریت بحران و امنیت شهری، شهرهای جهانی، جهان شهرها و دیپلماسی شهری و زنان و زندگی شهری از دیگر محورهای این کنفرانس محسوب می‌شوند.
شربتدار گفت: مشهد ۲۰۱۷، هنر، فرهنگ و شهر اسلامی، فرهنگ اسلامی و هویت شهری از جمله معیارها و شاخص‌های پایتخت فرهنگی جهان اسلام است.

خلاقیت، نوآوری و اشتراک گذاری فرهنگ ها خروجی اجلاس مدیریت و برنامه ریزی شهری

باید بین نخبگان و مسئولین اجرایی یک همگرایی بوجود آید تا از هدر رفت منابع جلوگیری کند

محمد کمال سروی ها رئیس شورای اسلامی شهر مشهد هم در این نشست خبری با تاکید بر این که باید از تجربیات بین المللی این کنفرانس ها برای بهبود خدمات رسانی شهری استفاده کرد، افزود: لازم است ۳ عنصر تضارب آرای نخبگانی، معیارها و شاخص های پایتخت فرهنگی و بهره گیری از تجارب دیگر کشورها،خروجی و مد نظر برگزاری این نوع اجلاس ها قرار گیرد.
در ادامه آقایان دکتر اعظمی رئیس مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهرمشهد و دکتر خوارزمی دبیر علمی کنفرانس، از وصول ۲۳۵ مقاله و توجه ویژه به موضوع حاشیه شهر خبر دادند.

هشتمین کنفرانس بین المللی برنامه ریزی و مدیریت شهری چهارم پنجم و ششم اردیبهشت ماه در مشهد برگزار می شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − دوازده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن