: کدخبر
4965
: تاریخ
۱۳۹۵/۰۵/۳۱

افتتاح سومین مرکز یادمان ایثار و شهادت در مشهد

0

مدیرگردشگری و امور زائرین شهرداری مشهد ازافتتاح سومین مرکز یادمان ایثار و شهادت در مشهدخبرداد.

علی قناویز چی در گفتگو با خبرنگار صبح مشهد، با بیان اینکه سومین خانه موزه شهدا در مشهد افتتاح شد اظهار کرد: با افتتاح خانه موزه ها و مراکز یادمان ایثار و شهادت بستر مناسبی برای گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ایجاد می شود.
وی با بیان اینکه چندین دهه از پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس می گذرد, متاسفانه در خصوص ثبت و آثار هویتی انقلابی قانون مشخصی وجود ندارد, بیان کرد: وظیفه ارگان ها و نهادهای دولتی این است که در راستای ثبت و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت قدم بردارند و در رأس امور خود قرار دهند.

قناویز چی با بیان اینکه هدف از خانه موزه ها گسترش فرهنگ ایثار و شهادت است، افزود: برپایی خانه موزه ها باعث میشود بستر مناسبی برای افزایش مشارکت های مردمی و همچنین ظرفیت های مردمی ایجاد شود.
قناویز چی یادآور شد: این موزه ها با هدف زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس و معرفی و انتقال مفاهیم ارزشی شهادت به نسل جوان، درحسینه های منتخب مناطق مختلف مشهد راه اندازی خواهد شد.

مدیر گردشگری و امور زائرین شهرداری مشهد افزود : مراکز یادمان ایثار و شهادت بستر مناسبی است برای انتقال مفاهیم و ارزش ایثار شهادت به نسل جوان و نوجوان و موجب ارتباط نسل جدید با افکار در حوزه ایثار و شهادت با نسل قدیم می شود.

وی تاکید کرد: برای ایجاد خانه موزه ها با توجه به دسترسی عموم شهروندان و داشتن فضای مناسب وقابلیت برگزاری برنامه ها و مراسمات فرهنگی و مذهبی می توان از ظرفیت ارگان ها و سازمان ها ، اماکنی همچون منزل شهدا، حسینه های فعال، مساجد شاخص، پایگاه های بسیج، مدارس و دانشگاه ها و بیمارستان ها بهره برداری کرد.
قناویز چی اعلام کرد: درخانه موزه ها علاوه بر نمایش عکس، وصیت نامه و لوازم شهید، به معرفی سیره اخلاقی و ویژگی های شاخص شهید پرداخته می شود.
مدیر گردشگری و امور زائرین شهرداری مشهد تصریح کرد: هر کدام از خانه موزه ها دارای یک کتابخانه تخصصی با کتاب هایی درباره انقلاب و دفاع مقدس به عنوان مرجعی برای مراجعه شهروندان به ویژه جوانان برای دسترسی به کتاب هایی با عناوین زندگی نامه و وصیت نامه و خاطرات شهدا می باشد.
وی افزود: منزل شهید چاوشی در بلوار عبدالمطلب, عبدالمطلب۵۲ در منطقه۲ مشهد سومین خانه ای است که خانه موزه شهدا در ان ایجاد شده است.

print
Print Friendly

مطالب مرتبط

ارسال نظر