اسلاید شودانش و فناوری

آغاز اولین رویداد خلاقیت و نوآوری در مشهد مقدس از امروز

کد خبر : 58242

نخستین رویداد خلاقیت و نوآوری مشهدمقدس از امروز آغاز و تا ۷ اردیبهشت ماه ادامه دارد.

به گزارش صبح مشهد، در روز اول این رویداد، نشست اکوسیستم نوآوری شهری با حضور محمدرضا قلندرشریف، شهردار مشهدمقدس، در سالن شهدای شهرداری برگزار شد و در حاشیه آن از محصولات نوآورانه شهرداری مشهدمقدس رونمایی شد.

محمدرضا قلندرشریف، شهردار مشهد مقدس گفت: مسائل و مشکلات خاص خود را که در شناسایی و حل آن از دست خودمان بر نیاید را با کمک شرکت‌های دانش بنیان حل می کنیم؛ این موضوع مستلزم گام برداشتن مجموعه‌های دانش بنیان به سوی مدیریت شهری است.

برای حل بحران‌ها با استفاده از خلاقیت و نوآوری حاضریم بیشترین هزینه را انجام دهیم اما انتظار داریم خلاقیتی به کار گرفته شود که در کمترین زمان ممکن و مسیری مطمئن شاهد بازخورد مثبت باشیم.

خلاقیت و‌ نوآوری به قدری برای جمهوری اسلامی مهم است که همواره در سخنان رهبری ما شاهدیم که جوانان و مسئولان را به انجام فعالیت‌های نوآورانه تشویق می کنند.

امروز داشته های ما ناشی از استفاده بهینه از نوآوری و عقب ماندگی ها ما ناشی از بی توجهی به خلاقیت است.

سازمان‌های دولتی یا خصوصی هرگاه به سوی خلاقیت و نوآوری رفته با پیشرفت مواجه شده و در غیر این صورت شخصیت غیرمستقلی به خود گرفته است و همواره نیازمند بوده است.

فاطمه سلیمی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس هم گفت: در این دوره مدیریت شهری بحث خلاقیت و نوآوری اهمیت ویژه‌ای دارد و در بودجه امسال شهرداری نیز بخش‌های ویژه‌ای برای خلاقیت و نوآوری در نظر گرفته شده است.

افرادی که در کشور ماندند اهمیت دارند، علم و دانش باید در این مملکت بماند اما شهرداری باید این مسیر را باز کند. اگر شرکت‌های دانش‌بنیان و بخش‌های خلاق و فناور طرح‌های و ایده‌هایی را پیشنهاد دهند که شورا بتواند حمایت کند، کمک می‌کنیم.

همچنین جمال حسن بارانی، معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد گفت: شهر مشهد ویژگی‌های خوبی دارد و ما ضمن تلاش برای حفظ آنها، باید پیش برندگی و برند بودن بعضی از این‌موضوعات را در این شهر دو چندان کنیم.

اقداماتی مدیریت شهری مشهد مورد توجه سایر کلانشهرها و مراکز استان به ویژه در زمینه نوآوری و هوشمندسازی قرار گرفته است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + پانزده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن