اسلاید شوشهری

مدیر عامل و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر آبفا خراسان رضوی:

اسراف در مصرف “آب” منکر است

کد خبر : 59288

مدیر عامل و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر آبفا خراسان رضوی بر نقش شهروندان در تبیین فرهنگ مصرف آب با تأسی از احکـام دینـی به ویژه فریضه امـر بـه معروف ونهی از منکر تاکید کرد.

به گزارش صبح مشهد، لازم به ذکر است دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی آبفا خراسان رضوی در راستای همین تاکید و تحقق اهداف وزارت نیرو و شرکت مهندسی با بهره گیری از ظرفیت های فرهنگی استان از جمله معلمان و دانش آموزان ، روحانیون ، هنرمندان و… در ابتدای هر سال جدول کاملی از برنامه های فرهنگی را تهیه و مناسب هر دوره آن ها را اجرا می کند.

در همین رابطه دیدار مدیران عامل و مدیران امور ها با نمایندگان مجلس ، فرمانداران واعضای شورای های اسلامی استان به منظور ارائه گزارش وضعیت منابع تامین و توزیع آب ، تبلیغات محیطی، برگزاری میز خدمت در مصلای های نماز جمعه ،اجرای مانور گشت آب،جشنواره دانش آموزی دست سازه های آبی شهرستان تربت جام،برگزاری دوره های آموزشی مدیریت مصرف برای مشترکین آب ، برگزاری شب شعر، بازدید دانشجویان وبهورزان ازتاسیسات آب ، سخنرانی ائمه جمعه در باره مدیریت مصرف ، پخش محتوای مدیریت مصرف آب در سینماها، برگزاری پویش آب_ را _دریابیم ، حضور مدیران دربرنامه های رادیویی ،نصب پوستر صرفه جویی در تاکسی های درون شهری، پخش تیزر تبلیغاتی مدیریت مصرف آب (شبکه های اجتماعی ،تلویزیون شهری )، برپایی ایستگاه نقاشی،درج پیام های مدیریت مصرف در نشریات استانی و محلی از جمله اقداماتی است که در راستای گسترش مدیریت مصرف آب در سطح استان به اجرا درآمد و همچنان ادامه دارد.”حسین امامی” هم در نشست با اصحاب رسانه از خبرنگاران به عنوان بازوان آبفا در ترویج فرهنگ مدیریت مصرف آب در جامعه نام برد و از همکاری آنان با آبفا در انعکاس اخبار حوزه آب شرب به اقشار مختلف مردم قدردانی کرد.

وی با اشاره به قداست و ارزش آب به عنوان یک کالای ارزشمند و غیرقابل تجدید پذیر از همه اقشار جامعه خواست به عنوان آمران به معروف و ناهیان از منکر از این موهبت الهی حراست کنند .

وی از انشعابات و چاه های غیرمجاز و استفاده از شرب برای دام ، شستشوی حیاط و خودرو و آبیاری درختان و به عنوان منکر نام برد و وظیفه آحاد جامعه را هدایت و تشویق مشترکین بد و پرمصرف به پرهیز از اسراف در مصرف آب شرب دانست.

وی با بیان اینکه هرچند آبفا خود را در برابر مصارف غیر اصولی برخی مشترکان آب مسئول می داند و با تدوین و اجرای برنامه های فرهنگی در جهت ترویج فرهنگ مصرف صحیح آب تلاش می کند ولی مادامیکه شهروندان و روستائیان خود را درراستای این سیاست فرهنگی سهیم ندانند ، نمی توان به تمامی اهداف مورد نظر دست یافت .

مدیرعامل آبفا خراسان رضوی با تاکید بر این که تعرفه آب درایران واقعی نیست یادآورشد: همین موضوع تبدیل به یک منکر در نزد مشترکینی شده است که از آب برای پر کردن استخر و آبیاری فضای سبز باغ ویلاهای چند هزار متری استفاده می کنند و این در حالی است که بسیاری از روستاها به دلیل نبود منابع پایدار آب با تانکر سیار آبرسانی می شوند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر آبفا خراسان رضوی همچنین با اظهار نگرانی از افزایش سرعت افت سفره های زیر زمینی به عنوان مهمترین منبع تامین آب شرب بیش از سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفرجمعیت شهری و روستایی تحت پوشش آبفا در استان ، از سخنرانان مذهبی و هیآت عزادار خواست در ایام سوگواری محرم الحرام و با توجه به نقش آب در واقعه کربلا و جایگاه آن در نزد یاران امام حسین (ع) مردم عزادار را به مصـرف بهینـه توصیه کننـد.

“امامی” خطاب به مشترکین آب از آنان خواست با تاسی از دستورات اسلام و فریضه امر به معروف و نهی از منکر ، در صورت مشاهده منکر بد مصرف کردن ، مانع از هدررفت و تضییع حق آیندگان در استفاده از این نعمت خدادادی شوند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن