اقتصادی

معاون هماهنگی اموراقتصادی استانداری خراسان رضوی بیان کرد:

 یکی از زنجیره های مهم ارزش در خراسان رضوی،حوزه معادن است

کد خبر : 59233

معاون هماهنگی اموراقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت : به دنبال پیوندی بین معادن جمهوری اسلامی ایران و افغانستان به جهت ماندگاری و افزایش ارزشی در حوزه صنعت و معدن هستیم.

به گزارش صبح مشهد به نقل از ستاد خبری نمایشگاه های تخصصی حوزه صنعت ، معدن و متالوژی مشهد ” حسن نوری زاده ” افزود: باید مجموعه های فعال در صنعت و معدن هم افزایی وهمپوشانی داشته باشند و این رویکرد بایستی با نگاهی به کشور همسایه‌مان یعنی افغانستان باشد .

وی یادآور شد : با توجه به اینکه افغانستان یکی از کشورهای مهم دارای معادن بکر است و استان خراسان رضوی نیزدرحوزه دانش فنی دارای دانشمندان و مهندسین خوبی در این حوزه است لذا می توان در حوزه شراکت اقدام کرد.

نوری زاده ادامه داد: به نمونه ای از آن به جهت تسهیل گری می توان امروز به کنسرسیوم قطارایران و افغانستان اشاره کرد که تقریباً از یک هفته گذشته عملاً شروع به کار کرده است و اولین محموله از افغانستان به ایران حمل می‌شود .

معاون اقتصادی استانداری خراسان رضوی این نمایشگاه را یکی از افتخارات استان دانست و تصریح کرد: این یکی از نمایشگاه های تخصصی و بزرگ شهر مشهد است که همپوشانی بسیار خوبی در همه حوزه ها و حلقه های زنجیره‌ این صنایع دارد. زیرا یکی از زنجیره های ارزش مهم استان خراسان رضوی در حوزه معادن است .

وی با اشاره به آن که بررسی در دولت سیزدهم با رویکرد آن بود که حتماً بایستی در پروژه‌هایمان پیوست‌های اجتماعی و زیست محیطی را در نظر بگیریم و ازآن استفاده کنیم ، اظهارداشت: باید از ظرفیت مردمی سازی در این حوزه که جزو برنامه‌های اصلی دولت است بهره برد و خوشبختانه در این نمایشگاه نیز به همین علت ما به دنبال افزایش بهره‌وری هستیم.
نوری زاده خاطر نشان ساخت: تولید به طور سنتی چندین سال است که انجام می‌شود اما هر چقدر ما بتوانیم ضریب بهره‌برداری و بازدهی محصولات را افزایش بدهیم، موفق تر خواهیم بود و این درحالیست که یکی از آن‌ها جلوگیری از خروج بار به صورت خام می باشد زیرا فرآوری سبب می شود که امروز در حلقه‌های مختلف این زنجیره از حلقه استخراج تا تولید محصولات نهایی انجام گیرد و در همه شاخه‌ها برنامه‌ریزی بسیار خوبی انجام گرفته است.

معاون اقتصادی استانداری خراسان رضوی خاطر نشان ساخت: به نظر من این نمایشگاه می تواند شرکت‌های مختلفی که در حوزه صنعتی فعالند به هم کمک کنند که آن ها را در دسترس خود قرار بدهد . خوشبختانه این نمایشگاه سبب شده است این صنعت در همه ابعادی که فعال است شرکت‌های برند ومطرح وهمچنین شرکت‌های دانش بنیان که مورد تاکید این دولت بوده نیز حضور داشته باشند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن