اسلاید شوشهری

سند مالکیت ۱۶۰ دکه مطبوعاتی تعیین تکلیف شد/ برگزاری جشنواره‌های فروش ویژه در فروشگاه‌های شهرما

کد خبر : 59028

حسن کلیدری، مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: طی ۱۲ سال گذشته، ۶۹۵ خودرو بلامالک در پارکینگ های شهرداری مشهد در حالت توقیف بودند که نگهداری خودروها برای مدیریت شهری هزینه های سنگینی را ایجاد می کرد؛ در نهایت با همکاری قوه قضائیه و از طریق ستاد فرامین امام مزایده برگزار و فروش خودروها انجام و این مسئله تعیین تکلیف شد.

به گزارش صبح مشهد، یکی دیگر از مشکلاتی که در سنوات گذشته وجود داشت و باید تعیین تکلیف درباره آن انجام می شد، ساماندهی سند مالکیت واحدهای تجاری بود که در این حوزه، ساماندهی دکه‌های مطبوعاتی در اولویت قرار گرفت و ۱۶۰ مورد از ۱۸۰ دکه موجود در مشهد پس از طی کردن مراحل قانونی قرارداد منعقد شد و باتوجه به اینکه ۲۰ دکه دیگر به صورت موروثی اداره می‌شوند و نیاز به روند مراحل قضایی دارند، با این دکه داران نیز به زودی پروسه قرارداد انجام خواهد شد.

یکی از اهداف مدیریت شهری این است که به کیوسک ها نگاه فرهنگی داشته باشد و به همین منظور کیوسکی در منطقه احمدآباد مستقر شده که به صورت دیجیتالی است و در دو طرف آن برد دیجیتال نصب شده و قصد داریم تا در مناسبت‌های مختلف اکران‌های شهری ویژه‌ای در این بردهای دیجیتال داشته باشیم.

طی سلسله نشست‌ها و تفاهم‌نامه‌هایی که با سازمان های مربوط به کارگری داشتیم و طی بازه زمانی ۶ ماهه و همچنین در راستای حفظ کرامت انسانی، ایستکارها در سطح شهر مشهد برای سامان‌دهی به وضعیت کارگران شکل گرفت و کارگرانی که پراکنده بودند با این اقدام در مکانی مشخص متمرکز شدند و سازمان های عضو تفاهم‌نامه ملزم به حمایت و ارائه خدمات به کارگران هستند.

اکنون افراد نیازمند به کارگر می‌توانند به صورت حضوری به این ایستکارها مراجعه یا با سامانه تلفنی ۳۱۷۵ جهت اعزام نیرو متخصص به محل مدنظر تماس بگیرند.

طبق کمیسیون بند ۲۰، باید به وضعیت ۱۲ هزار مورد شغلی مزاحم توسط این سازمان رسیدگی‌ها انجام می شد که پس از طی شدن فرآیند قانونی، از این تعداد ۲ هزار و ۷۶۰ واحد صنفی متخلف در سطح شهر مشهد پلمب و بررسی ۵ هزار و ۳۹ رسته شغلی مزاحم دیگر نیز در دست اقدام قرار گرفت.

یکی از طرح هایی که سال گذشته در فروشگاه شهرما اجرا شد، طرح “کرامت” بود که دراین طرح کالاهای اساسی با ۶ تا ۲۵ درصد تخفیف به مشتریان عرضه می‌شد و از این طریق نزدیک به ۸۰ میلیارد تومان خرید و فروش در فروشگاه شهرما صورت گرفت؛ علاوه بر این نیز ۱۵ جشنواره تخفیفی در مناسبت‌های مختلف سال برگزار و کالاهای مورد نیاز شهروندان بین ۶ تا ۴۶درصد تخفیف عرضه شد.

در سنوات گذشته مکان‌هایی با هدف تامین اقلام مورد نیاز زائران، به صورت موقت دایر بود که با پیگیری های انجام شده و باتوجه به نیاز زائران، مکان هایی به صورت دائم در خیابان‌های منتهی به حرم‌مطهر ایجاد شد و کالاهای مورد نیاز طبق مصوبه تنظیم بازار و تحت نظارت مستقیم سازمان‌های مختلف، به زائران عرضه می‌شود.

به منظور ساماندهی برنامه های خرید و فروش خودرو و به همت مدیریت شهری در ذیل جنوبی جمعه بازار خودرو قدیم، فضای جدیدی به منظور معامله خودرو ایجاد شد که هر جمعه بین دو هزار و ۸۰۰ تا ۳ هزار خودرو در این بازار خرید و فروش می شوند.

هزینه ورود به این جمعه بازار، ۷۷ هزار تومان است که اقداماتی مثل کارشناسی رنگ و مسائل فنی نیز با همین قیمت انجام می شود.

یکی دیگر از بازارهایی که در مشهد مخاطبان زیادی دارد، بازار شهید شوشتری است و دیوارکشی‌های این بازار به منظور رفاه حال همشهریان در حال انجام است و تا پایان ماه به اتمام می رسد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 3 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن