اقتصادی

 رئیس انجمن ملی گلخانه سازان ایران  در اولین نمایشگاه تخصصی گلخانه ، کشت گلخانه ای ، تجهیزات و صنایع وابسته مشهد بیان کرد: 

خراسان رضوی جزو استان های پیشرو در کشاورزی و کشت گلخانه ای است

کد خبر : 58784

رئیس انجمن ملی گلخانه سازان ایران  گفت :در حال حاضر بیش از  ۲۳ هزارهکتار گلخانه در کشور توسعه پیدا کرده است. 

به گزارش صبح مشهد به نقل از ستاد خبری اولین نمایشگاه تخصصی گلخانه ، کشت گلخانه ای ، تجهیزات و صنایع وابسته در مشهد “دکتر عبدالرحمان حسینی فرد” با اشاره به آن که مشهدوخراسان رضوی با توجه به اقلیمی که دارد جزو استان‌های پیشرو در کشاورزی است، اظهار داشت: مشهد نه تنها در کشت گلخانه‌ای بلکه در کشت‌های دیگر نیز جزو استان‌های موفق است .

وی تاکید کرد: جای افتخار دارد که از سال‌های گذشته بهترین و نوین ترین گلخانه‌ها در مشهد بوده است و در حال حاضر بسیاری از گلخانه‌های خوب در زمینه  سبزی ،صیفی جات ،تولید نشا وگل مشغول به تولیدند .

رئیس انجمن ملی گلخانه سازان ایران تصریح کرد: گلخانه‌ها به گلخانه‌های تابع اقلیم ، گلخانه‌های کوچک مقیاس و گلخانه های با تکنولوژی‌های بالا تقسیم می‌شود که همه این‌ گلخانه ها برای کشور نیاز است.

وی یادآور شد: با توجه به اقلیم  هرمنطقه و همچنین با توجه به شرایط اقتصادی ، کشاورز موقعیت های مختلف نوع گلخانه‌اش را مشخص می‌کند.

حسینی فرد با اشاره به آن که در حال حاضر بیش از ۲۳ هزارهکتار گلخانه در کشور توسعه پیدا کرده  است ، بیان کرد:  خوشبختانه هر ساله  این مقدار افزایش می یابد و حداقل سالانه هزار هکتار به گلخانه‌های کشور اضافه می‌شود.

رئیس انجمن ملی گلخانه سازان ایران  یادآور شد: در حال حاضر  با توجه به قیمت‌های انرژی،  گلخانه های تابع اقلیم  و گلخانه هایی که از نظر  انرژی درآن حداقل استفاده را داشته باشیم، افزایش یافته است . گلخانه هایی که از اقلیم  وگرمای آن در زمان مناسب برای کشت استفاده کنیم درحال توسعه است که در مشهد برای باغ‌ها ، کشت گوجه فرنگی ،سبزی وصیفی جات در حال توسعه می‌باشد .

حسینی فرد تاکید کرد:  لازم به ذکر است در این فضا باید کسانی وارد شوند که در واقع به علم کشاورزی واقف ویاکشاورز باشند. صرف اینکه کسی یک گلخانه احداث کند، نمی تواند موفق باشد و این‌ افراد موفقیت شان بسیار ضعیف است زیرا باید بتوانند چرخه تولیدشان را از نظر تولید ، بهره‌برداری و عرضه تکمیل کنند و همچنین بازارش را داشته باشند .

وی اظهار داشت :  افراد  باید برای احداث گلخانه ها این علم را داشته باشند که چه محصولی را به چه نحوی تولید کنند و با کمترین هزینه  بتوانند در بازار رقابت کنند. صرف اینکه یک نفر بگوید من علاقمند به گلخانه هستم و با کارشناسان مشورت نکند درصد ریسک بالا می رود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن