اخبار مهم

اعتراف سارقانی که در کوچه بن بست غافلگیر شدند

دستبرد به ۴۰ خودرو در ۵۰ روز !

کد خبر : 58574

متهمان: ای سی یوهای سرقتی را ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزارتومان می فروختیم

روزنامه خراسان نوشت: دوسارق جوان که از شهرهای دیگر کشور وارد مشهد شده بودند در حالی درون کوچه بن بست به دام افتادند که مجموعه ای از لوازم سرقتی را به همراه داشتند.

ماموران کلانتری شهید نواب صفوی مشهد که با به کارگیری توان اطلاعاتی و پلیسی ، مشغول اجرای طرح ارتقای امنیت محله محور بودند به سرنخ هایی از ورود دو جوان غریبه به یک کوچه بن بست در خیابان وحدت رسیدند که به طرز مشکوکی درآن محل رفت و آمد می کردند. به همین دلیل نیروهای گشت انتظامی با بهره گیری از تجربیات پلیسی سرهنگ علی ابراهیمیان (رئیس کلانتری شهید نواب صفوی)بررسی های نامحسوس را آغاز کردند و دو جوان مذکور را در حالی زیر نظر گرفتند که آن ها وارد ساختمانی خالی از سکنه شده بودند.

نیروهای انتظامی که دیگر یقین داشتند با سارقان حرفه ای در کوچه بن بست روبه رو شده اند، بی درنگ وارد ساختمان شدند و دو جوان را درحال سرقت مشاهده کردند اما دزدان که ماموران انتظامی را مقابل خود می دیدند، با سرعت از ساختمان خارج شدند و پا به فرار گذاشتند ولی منطقه به گونه ای در قرق خودروهای گشت انتظامی بود که آنان دقایقی بعد غافلگیر شدند و به مقر انتظامی انتقال یافتند.

دو سارق ۳۲ و ۴۱ ساله که اهل بهبهان و قوچان بودند، هنگامی دربرابر مال باختگان قرار گرفتند که از آنان تعداد زیادی مدارک شناسایی به همراه عینک آفتابی، موتور هود و موتور یخچال نیز کشف شد. متهمان ضمن اعتراف به سرقت منازل، راز ۴۰ فقره دستبرد به خودروها را نیز طی ۵۰ روز گذشته فاش کردند. آن ها معترف شدند در خیابان های ۱۷ شهریور ،کارگر و خیابان امیرالمومنین(ع)به خودروهایی دستبرد زده اند که نکات امنیتی را رعایت نکرده بودند.دو متهم این پرونده که ادعا داشتند ای سی یوهای سرقتی را بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان می فروختند، مالخر اموال سرقتی را نیز به افسران دایره تجسس کلانتری لو دادند و اعتراف کردند که همه پول ها را صرف خرید مواد مخدر کرده اند و گاهی نیز قطعات سرقتی را با مواد مخدر مبادله می کردند.

گزارش اختصاصی روزنامه خراسان حاکی است دو سارق جوان که یحیی و محمدعلی نام دارند،تاکنون به سرقت ۴۰دستگاه ای سی یو (کامپیوتر)از خودروهای مختلف اعتراف کرده اند اما تحقیقات بیشتر با دستور قضایی در حالی برای ریشه یابی دیگر سرقت های آنان و دستگیری مالخر پرونده ادامه دارد که نیروهای انتظامی مشهد، عملیات های گسترده ای را با تاکید ویژه سرتیپ دوم احمد نگهبان(جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی)برای مقابله با سرقت های خرد در مشهد آغاز کرده اند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + چهارده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن