استانیاسلاید شو

باجگیران میزبان نوروزگاه مشترک ایران و ترکمنستان شد

کد خبر : 57769

مدیر کل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ۲۹ فروردین ماه ۱۴۰۳، آیین نوروزگاه مشترک ایران و ترکمنستان در مرز باجگیران خراسان رضوی برگزار می‌شود.

به گزارش صبح مشهد، مهدی رمضانی چابک شنبه شب در نشست هم‌اندیشی برگزاری نوروزگاه ایران و ترکمنستان در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی بر تعمیق امنیت پایدار مرزها از مسیر پرداختن به اشتراکات فرهنگی و هنری تاکید کرد.

وی روابط ایران و ترکمنستان را متاثر از پیوندهای عمیق تاریخی، فرهنگی و اجتماعی و نیز ربع قرن تجربه روابط دیپلماتیک دانست و گفت: در مسیر رویکرد دولت سیزدهم در افزایش تعاملات منطقه‌ای با کشورهای همسایه لازم است گام‌های موثرتری برای گسترش اجرای برنامه‌های مشترک فرهنگی و هنری در تعمیق امنیت پایدار مرزها برداشته شود.

مدیر کل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: مقرر است ۲۹ فروردین ماه نوروزگاه مشترک دو کشور ایران و ترکمنستان بر پایه اشتراکات فرهنگی و هنری در مرز باجگیران برگزار شود.

گفتنی است، در نشست هم‌اندیشی و هم افزایی در برگزاری نوروزگاه مشترک میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکمنستان در مرز مشترک دو کشور، صبح امروز با حضور مدیر کل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌های خراسان رضوی، گلستان و خراسان شمالی، مدیر کل فرهنگ و ارتباطات اسلامی خراسان رضوی و رئیس دبیرخانه کمیته توسعه شرق کشور در مشهد حضور داشتند.

جشن کهن نوروزگاه دارای ثبت چند ملیتی با محوریت ایران است. ۱۱ کشور همچون ایران نوروز را جشن می‌گیرند و به مناسبت آن برنامه‌های ویژه در کشورشان دارند. با در نظر گرفتن این مهم جشن فوق را در آستانه نوروز و با مشارکت کشورهای حوزه نوروز برگزار می کنند و از همین روی از واژه نوروزگاه استفاده می نمایند

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + 7 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن