استانی

استانداری خراسان رضوی خواستار پرهیز از سفرهای برون شهری شد

کد خبر : 57566

استانداری خراسان رضوی با صدور اطلاعیه ای از مردم خواست تا ضمن رعایت بیشترین میزان صرفه جویی در مصرف گاز از سفرهای برون شهری پرهیز کنند.

به گزارش صبح مشهد به نقل از استانداری خراسان رضوی در این اطلاعیه آمده است: بر اساس پیش‌بینی‌های هواشناسی، در روزهای پایانی هفته کاهش شدید دما و افزایش بارندگی وجود دارد و از این رو لازم است تا هم استانی‌ها در مصرف انرژی به ویژه گاز حداکثر صرفه جویی را انجام داده و باتوجه به هشدار راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از سفرهای غیرضروری برون شهری و حتی سفرهای درون استانی بدلیل لغزندگی راه‌ها اکیدا خودداری شود.

این اطلاعیه می افزاید: براساس پیش بینی‌ها این استان طی چند روز آینده با موج شدید سرما و بارش شدید در روزهای پایانی هفته مواجه است؛ از هم استانی های عزیز درخواست شده حداکثر صرفه جویی در مصرف انرژی به ویژه گاز را داشته باشند.

در این اطلاعیه تاکید شده باتوجه به هشدار راهداری و حمل و نقل جاده ای از سفرهای برون شهری حتی سفرهای درون استانی به دلیل لغزندگی راه ها پرهیز گردد و از هرگونه تردد در پیست ها و مسیرهای کوهستانی برای تفریح و ورزش خودداری شود.

در این اطلاعیه برای مدیریت مصرف گاز آمده است: حتما نسبت به خاموش کردن یک وسیله گرمایشی اضافی در منزل و بستن درب اتاق های بلااستفاده اقدام شود تا به پایداری جریان گاز در استان کمک گردد. استفاده از البسه مناسب فصل نیز از دیگر توصیه های این اطلاعیه است.

پیش از این نیز در ستاد انرژی استان خراسان رضوی خطاب به مدیران دولتی تاکید شده بود که مدیران موظف هستند در زمان اوج سرما از سوخت دوم برای گرمایش ادارات استفاده کنند.

همچنین معاون استاندار خراسان رضوی از آموزش غیر حضوری مدارس و مراکز آموزشی استان برای مدیریت مصرف انرژی گاز در سطح استان خبر داد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + سه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن