شهری

 بازگشایی یک معبر موقت در بهشت رضا(ع) برای ایام چراغ‌ برات 

کد خبر : 57468

مدیرعامل سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری مشهد در نشست خبری اقدامات مدیریت شهری در ایام چراغ‌برات گفت:  برای این ایام از عصر روز پنجشنبه تا انتهای روز شنبه در ضلع شرقی آرامستان بهشت رضا(ع)یک معبر موقت باز می‌شود که موجب کاهش ۲۰ درصدی حجم ترافیک ورودی می‌شود.

به گزارش صبح مشهد، سید محمدصادق احمدی‌نیک افزود: جانمایی ایستگاه موقت اتوبوس و انتقال مسافران از ورودی آرامستان‌ها به وسیله ون از ساعت ۶ الی ۱۸ به محل قبور از دیگر اقدامات است.

هماهنگی با مدیران نرم‌افزار نشان برای راهنمایی زائران به بلوک‌های موردنظر و تعطیلی تمامی غرفه‌های آرامستان‌ها نیز در این ایام انجام می‌شود.

با توجه به اینکه در سال‌های گذشته از آب شرب برای شست‌وشوی قبور استفاده می‌شد و درحال حاضر با کمبود آب مواجه هستیم یک خط لوله انتقال آب از سد دوستی برای این مورد جانمایی شده است.

سرویس‌دهی ۳۵۰ دستگاه اتوبوس به شهروندان در ایام چراغ برات

علی شهسوار، معاون اجرایی سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد در نشست خبری اقدامات مدیریت شهری در ایام چراغ‌برات هم گفت: این سازمان به منظور ایجاد تسهیلات لازم و سرویس‎دهی منظم و نقل و انتقال مسافرین، طرح ویژه‎ای را اجرا می‌کند.

این طرح در روزهای پنج شنبه، جمعه و‌ شنبه مورخ ۳، ۴ و ۵ اسفندماه برگزار می‌شود و شامل ۱۵ پایانه است که از پایانه‌ های انقلاب اسلامی، آزادی(جنب درب دانشگاه فردوسی)، مصلی، شهید مفتح، فردوسی و خواجه ربیع به مقصد آرامستان بهشت رضا(ع) و از پایانه های انقلاب اسلامی، وکیل‌آباد، مصلی، آزادی، زکریا، غدیر، شهید گمنام و شارستان به مقصد آرامستان خواجه ربیع و از پایانه خواجه ربیع به مقصد آرامستان بهشت رضوان سرویس دهی صورت می پذیرد.

در ایام چراغ برات تعداد ناوگان ۳۵۰ دستگاه برای بهشت رضا (ع)، بهشت رضوان و خواجه ربیع به صورت ساعتی تزریق خواهد شد تا خدمات شهری با مشکل مواجه نشود، از این تعداد اتوبوس، ۱۵۳ دستگاه به آرامستان بهشت رضا(ع)، ۱۸۹ دستگاه به آرامستان خواجه ربیع و هشت دستگاه به آرامستان رضوان از ساعت هفت صبح تا اخرین لحظه حضور شهروندان در آرامستان اختصاص یافته است.

در این ایام کل ناوگان محور بهشت رضا (ع) در بلوک ۴۳ مستقر خواهند بود، همچنین ۵۰ دستگاه به صورت دپو در محل خواهند بود.

پایانه اصلی خواجه ربیع در این ایام به فعالیت خود ادامه خواهد داد و به جهت تسهیل تردد شهروندان، محدودیت هایی در مهرمادر و یوسف زاده ۲ پیش بینی خواهد شد.

باجه شارژ من‌کارت در خواجه ربیع و بهشت رضا(ع) در مکان های خاصی مستقر می شود و تابلو اطلاع رسانی روابط عمومی فعال خواهد بود.

آمادگی سازمان ترافیک برای ایام چراغ‌برات/ نصب ۴۰ دوربین کنترل هوشمند ترافیک در مشهد

علی سمیعی، مدیر عامل سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل‌ونقل شهرداری مشهد در نشست خبری اقدامات مدیریت شهری در ایام چراغ‌برات هم گفت:  ترافیک زیادی برای پنجشنبه و جمعه پیش‌بینی شده است، مسیر سنتی کنار گذر بزرگراه بعد از فراهم شدن دسترسی از آزادراه برای ایام پیک بسیار مطلوب است.

برای بهشت رضوان نیز چند مسیر دسترسی از محور آزادراه درنظر گرفته شده است؛ در مرکز کنترل ترافیک تیم های ویژه مستقر شده‌اند و برای رصد و پایش مسیر منتهی به آرامستان‌ها، ۵۰ دستگاه vms یا پیام متغیر خبری در مسیر نصب شده است.

۱۰ خودروی انضباط ترافیکی نیز از شهرداری در اختیار پلیس راهور است؛ اداره راهداری در محل دستفروشان جاده فریمان نیز دو کیلومتر گاردریل نصب کرده که برای تردد عرضی اقدام بسیار خوبی است.

نقشه ترافیک آنلاین هر پنج دقیقه آپدیت می‌شود و در تلاش برای کاهش این زمان هستیم؛ ۴۰ دوربین کنترل هوشمند تخلفات در سال گذشته نصب شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × سه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن