زندگی

راز و رمز شاد بودن در زندگی مشترک چیست؟

کد خبر : 57390

تمامی آنچه به منظور خوشحالی و خوشبختی واقعی بدان نیاز دارید در درون خودتان است.

فرزانه پیرو احمدی لنگرودی_ کارشناس ارشد مشاوره خانواده

صبح مشهد- عشق و محبت بین زن و شوهر از ارکان اصلی نظام خانواده است .اما با گذشت زمان و سپری شدن شور و شوق دوران نخستین ازدواج ،گاه این فکر به ذهن همسران می آید که بعد از چند سال زندگی میزان علاقه آنان نسبت به هم چقد تغییر کرده است .

از طرفی دیگر، زندگی آن چیزی است که از درون بر شما حادث می‌شود. اگر خوشحال هستید به سبب اتفاقی است که در درون خودتان می افتد و اگر غمگین هستید باز هم به سبب اتفاقی است که در درون خودتان می افتد. دنیا تماما آن چیزی است که در درون شما اتفاق می‌افتد.

شادی و شاد بودن به اندازه‌ای اهمیت دارد که یک روز جهانی برای آن در نظر گرفته شده که روزی است برای خوشحال بودن و خوشحالی کردن تا اهمیت شادی در زندگی مشخص شود .

یک همسر حامی کمک می‌کند تا محدودیت های خود را کنار بگذارد .به رویاهایش برسد و در زندگی موفق باشد .او را راهنمایی می‌کند و در کنار او می ایستد .

چنانکه مولانا می‌گوید: در عشق باش که مست عشق است هر چه هست  بیکار و بار عشق بر دوست بار نیست

باید به این سئوال پاسخ داد که نقش زن در زندگی مرد چیست؟یک همسر خوب تغییرات مثبتی را در یک مرد به ارمغان می آورد. از بچه ها مراقبت می‌کند و تقریبا به تنهایی مدیریت همه امر خانه را به دوش می‌کشد.

و نقش او در شادی زندگی مشترک :

۱:بدون قید و شرط همسرش را دوست دارد

۲:برای او غذا می‌پزد

۳:صبور است

۴:در دسترس همسر و خانواده است

۵:از او هم نظر می‌خواهد

و موارد دیگر

و اما نقش مرد در زندگی مشترک چیست و چه نقشی در شادی زندگی دارد ؟

همانطور که می‌دانیم در گذشته نقش شوهر در زندگی مشترک این بوده که محافظ و نگهبان خانواده خود باشد.و تمام نیازهای مالی و روابط خارج از خانواده به مرد وابسته بود .

اما همانطور که برای نقش زن گفتیم مرد هم این چنین نقشهایی را در زندگی مشترک ایفا می‌کند:

۱:رهبر است

۲:از همسر و خانواده خود محافظت می‌کند

۳:بدون قید شرط عشق می‌ورزد

۴:صبور است

۵:در دسترس است

۶:رفتار خوب تواما با عشق دارد

در کارهای خانه به همسر خود کمک می‌کند. تمام این موارد نیازهایی هستند که در یک زندگی مشترک زن و شوهر از هم توقع دارند .و زمانی که این موارد رعایت شود خوشبختی و شادی در زندگی موج می‌زند.

هنگامی که عاشق زندگانی می شوید دنیا را دلدار خود خواهید دید .نظاره کردن دنیا با عشق و نیک بینی بدین معناست که در همه چیز زیبایی را جستجو کنید و در همه شخص و همه چیز عشق را بجویید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 2 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن