پایتخت فرهنگ اسلامی

دانش‌آموزان دبیرستانی در مشهد یک زندانی نیازمند را آزاد کردند

کد خبر : 57296

مدیر ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند خراسان رضوی گفت: جمعی از دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه متوسطه دوره دوم به نام «ثامن نور طوس» در مشهد با اهدا کمک‌های نقدی خود موجب آزادی یک زندانی جرائم غیرعمد شدند.

به گزارش صبح مشهد، جواد غفاریان طوسی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: این دانش آموزان با جمع آوری مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال آزادی یک سرپرست خانوار واجد شرایط را فراهم کردند.

وی به پویش های مختلف برای آزادی زندانیان در خراسان رضوی اشاره و بیان کرد: در حال حاضر حرکتهای جدیدی در مدارس برای کمک به آزادی زندانیان نیازمند و واجد شرایط ایجاد شده که به نوعی پویش در این زمینه به شمار می‌آید.

مدیر ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند خراسان رضوی اظهار کرد: به عنوان نمونه به تازگی یک دانش آموز از دبستان پسرانه “کاویان” در مشهد نیز مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال برای آزادی زندانیان اختصاص داده است.

غفاریان طوسی گفت: شهروندان نیک اندیشی که تمایل به مشارکت در آزادی زندانیان جرائم غیر عمد دارند، می توانند کمک های خود را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۴۹۳۲۹ بانک ملی به نام “ستاد دیه خراسان رضوی” واریز کرده و جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۵۱۳۸۹۴۶۰۰۳ داخلی ۵ و یا همراه ۰۹۱۵۵۶۷۱۰۵۰ تماس حاصل کنند.

پارسال نیکوکاران خراسان رضوی از اقشار مختلف با اهدای ۲۲۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال باعث آزادی ۵۶۵ نفر از زندانیان نیازمند این استان شدند.

طبق اعلام مسوولان قضایی خراسان رضوی، این استان با جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفر حدود ۱۷ هزار زندانی دارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − 8 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن