پایتخت فرهنگ اسلامی

یک کارگردان مطرح کرد:

چشم تئاتر به گیشه دوخته شده است

کد خبر : 55681

کارگردان گروه نمایش راویان هنر خواف گفت: برای تأمین هزینه‌های یک نمایش، حامی مالی نداریم و تنها امیدمان به فروش بلیت در گیشه است.

رضا تاجیک در گفت و گو با اشاره به اینکه تولید یک نمایش هزینه‌های متعددی همچون انتخاب متن نمایش، بازیگران، صحنه آرایی، لباس، دکور، سالن تمرین و … دارد، اظهار کرد: در حال حاضر اسپانسر نداریم و فعلاً برای تهیه لباس و دکور و طراحی صحنه از جیب خودمان هزینه می‌کنیم و فقط به فروش بلیت و آمدن تماشاگر به سالن و در نهایت بازگشت سرمایه، دل بستیم.

تاجیک با اعلام این‌که هنرمندان درآمد چندانی از تئاتر به دست نمی‌آورند، اظهار کرد: هنرمند جوان سعی می‌کند دغدغه‌اش به کسب درآمد از اثر نمایشی نباشد و فقط به زیبایی کار هنری و جذب مخاطب و ترغیب تماشاگر به تماشای کارهای نمایشی می‌اندیشد، البته باز هم با این حال از مسئولان مربوطه انتظار داریم که به لحاظ مالی با گروه‌های هنری در تأمین هزینه‌ها همکاری کنند تا چراغ تولیدات نمایشی، کم فروغ نشود.

وی با اشاره به اینکه اگر برای فرهنگ و اجرای برنامه‌های هنری برنامه‌ریزی شود، مشکلات یکی پس از دیگری رفع خواهد شد، افزود: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خواف یک سالن اختصاصی دارد اما ما برای تمرین این نمایش به سالن سینمای سابق خواف که در اختیار شهرداری و شورای شهر است می‌رفتیم.

وی با بیان اینکه یک کار نمایشی بهتر است ابتدا برای علاقه‌مندان به هنر در شهر اجرا شود و سپس به جشنواره پا بگذارد، از مسئولان خواست تا برای دیدن نمایش‌ها به سالن بیایند و با تماشای اثرهای نمایشی، هنرمندان و بازیگران را همراهی کنند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × یک =

دکمه بازگشت به بالا
بستن