استانی

شناسایی عامل توزیع ضایعات فاسد مرغ در اغذیه فروشی‌های سبزوار

کد خبر : 55603

رئیس شبکه دامپزشکی سبزوار از شناسایی فردی که ضایعات مرغ تاریخ گذشته و فاسد را جمع‌آوری و در منزل مسکونی اقدام به چرخ کردن و توزیع در سطح اغذیه فروشی‌ها می‌کرد خبر داد.

برات‌الله زیدآبادی در گفت و گو با خبرنگاران در همین خصوص به کشف و معدوم‌سازی ۷۰ کیلوگرم ضایعات مرغ (پوست مرغ)، جگر و سنگدان تاریخ منقضی و فاسد اشاره کرد و افزود: پیرو گزارش‌های واصله در خصوص شخصی که ضایعات مرغ (پوست مرغ)، جگر و سنگدان‌های تاریخ گذشته و فاسد را جمع‌آوری و در منزل مسکونی اقدام به چرخ کردن و توزیع در سطح اغذیه فروشی‌ها (ساندویچی‌ها) می‌کرد، اکیپ نظارت بهداشتی دامپزشکی به محل اعزام شدند.

وی خاطرنشان کرد: طی رصد صورت گرفته ۷۰ کیلوگرم ضایعات مرغ، جگر و سنگدان فاسد و تاریخ منقضی کشف و معدوم‌سازی و پرونده فرد متخلف برای برخورد قضایی به دادستانی ارجاع شد.

رئیس شبکه دامپزشکی سبزوار بیان کرد: نظارت بر سلامت فراورده‌های خام دامی و صحت عرضه آن به بازار مصرف از مهمترین وظایف دامپزشکی است که به دلیل ارتباط با سلامت مردم این مهم به صورت مستمر در حال پیگیری و اجراست.

وی اظهار کرد: در همین راستا از ابتدای امسال تاکنون تعداد ۶۵۵۱ مورد نظارت بهداشتی از واحدهای تولید، توزیع و نگهداری فراورده‌های خام دامی انجام شده است که تعداد ۵۱ پرونده برای اقدام به مراجع قضایی ارسال شده و مقدار ۱۴۸ تن فراورده‌های خام دامی معدوم‌سازی شده است.

زیدآبادی در ادامه بیان کرد: کارشناسان نظارت شبکه دامپزشکی طبق دستورالعمل‌های بهداشتی سازمان دامپزشکی بازدیدهای نظارتی بهداشتی را به صورت مستمر انجام می‌دهند و برای انجام این امر مهم از شهروندان انتظار داریم با ارسال گزارش تخلفات بهداشتی مشاهده شده با شبکه دامپزشکی همکاری کنند.

منبع: ایسنا خراسان رضوی

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن