اسلاید شوشهری

رییس کمیسیون اصل نود مجلس در افتتاحیه هجدهمین نمایشگاه تجهیزات پزشکی مشهد عنوان کرد: 

افق روشن پیشرفت های تولید داخلی کالاها و تجهیزات پزشکی در مشهد

کد خبر : 55577

نماینده مردم مشهد و کلات درمجلس شورای اسلامی گفت: باید فضای کشور را نسبت به مصرف کالاها و تجهیزات پزشکی تولید داخلی اطمینان ببخشیم.

به گزارش صبح مشهد، حجت الاسلام نصرالله پژمان فر در افتتاحیه این نمایشگاه در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: اگرچه پیشرفت های قابل تاملی در حوزه تولید کالاها و تجهیزات پزشکی مشهود است اما در بحث مصرف کالا هاو تجهیزات پزشکی داخلی مشکلاتی نیزوجود دارد که ابتدا و مهمترین موضوع ، عدم اطمینان از مصرف کالاهای تولید داخلی است که باید به مصرف کننده های اصلی آن کالاها یعنی پزشکان اطمینان بدهیم .این در حالیست که از طرفی کیفیت کالاها باید قابل دفاع باشد و پزشکان مطمئن باشند که این کالاها هیچ تفاوتی با کالاهای خارجی ندارد.

وی ادامه داد: باید از طریق وزارت بهداشت الزاماتی را چون محدودیت ها و مشوق هایی ایجادشود تا استفاده از کالاهای با کیفیت تولید داخلی آغاز شود . بنظر می رسد می توان این کار را ابتدا از بیمارستان‌های دولتی شروع کرد و به سمت بیمارستان‌های خصوصی آن را گسترش داد.

رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی، تصریح کرد:همچنین باید در برابر واردات کالا های تجهیزات پزشکی با تعرفه گذاری متفاوت گرفته شود و این موضوع را کنترل کرد و ورود کالا های تجهیزات پزشکی به اندازه نیازی که در داخل وجود دارد، اجازه واردات به آن داده شود.حتی اگر مقاومت هایی در این موضوع وجودداشته باشد .

حجت الاسلام پژمان فر با اشاره به مشکل چند نرخی بودن ارز بیان داشت : تا زمانی که نتوانیم بدرستی این موضوع رااز طریق بانک مرکزی پیگیری نمائیم این مشکل همچنان ادامه دارد زیرا کالایی که هنوز با ارز ۴۲۰۰ هزار تومانی و یا باارز ۲۸ هزارو ۵۰۰ تومان وارد می‌شود با کالایی که کاملاً آزاد تولید می‌شود، بطور قطع این رقابت نمی‌تواند رقابت منصفانه‌ای باشد.

وی یادآور شد : طی بازدید از نمایشگاه و شنیدن خواسته های تولید کنندگان کالا ها و تجهیزات پزشکی، مقررشد در جلسه‌ای با حضورتولید کنندگان و مسئولین ذی ربط حوزه های وزارت بهداشت ،درمان، بانک و … در کمیسیون نشستی داشته باشیم تا این تولید کنندگان مسائل شان را مطرح کنند. اگرچه مجموعه‌های تولیدی نیز باید انتظاراتشان را به سمتی ببرند که آرام آرام این مقاومت‌ها کاهش پیدا کند و اندکی استقامت داشته باشند .

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ضمن امیدواری از فعالیت های گروه های دانش بنیان اظهار داشت: افق روشنی را در این حوزه می بینم‌ که خوشبختانه بزودی ما نه تنها قادر به تامین نیازهای داخلی کشور خواهیم بود بلکه بتوانیم تولید داخلی را توسعه بدهیم و به صادرات نیز بیشتر بیاندیشیم.

وی تاکید کرد:به اعتقاد من برگزاری این چنین نمایشگاه‌هایی حتی برای مردم عادی بسیار امید بخش است .زیرامصداق عینی شعار سال است .این نمایشگاه عظمت کارجوانانمان در عرصه تولید کالا و تجهیزات پزشکی را نشان می دهدو همچنین حضورمجموعه‌های دانش بنیان که توانستند تولیدات بسزایی داشته باشند .

وی اضافه کرد:در واقع شاهد یک رقابت سخت در مسابقه سنگین با کالاهای خارجی هستیم که بسیار خوب از عهده این رقابت برآمده اندو بطورقطع باید از آن ها حمایت لازم را داشته باشیم.

پژمان فر با اشاره به آن که این نمایشگاه درمشهد فرصت خوبی برای نشان دادن خلاقیت ، تلاش ، استعدادها و عزم بسیاری از علاقمندان به تولید کالا ها و تجهیزات پزشکی است ، بیان داشت: برگزاری این نمایشگاه نشان از جایگاه خوب مشهد در ارائه این محصولات دارد که خوشبختانه توانسته است تعداد قابل توجه ای از شرکت های مرتبط را گرد هم آورد زیرا بیشتر این گونه نمایشگاه ها در پایتخت برگزار می شود .

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 − یک =

دکمه بازگشت به بالا
بستن