شهری

۱۹ هنرستان جوار صنعت در خراسان رضوی راه‌اندازی شد

کد خبر : 55061

مدیرعامل مجمع خیرین توسعه و ترویج آموزش‌های فنی و حرفه ای خراسان رضوی گفت: طی یکسال اخیر ۱۹ هنرستان جوار صنعت با هدف توسعه مهارت آموزی در استان راه‌اندازی شد.

به گزارش صبح مشهد، منصوره شریف الحسینی چهارشنبه شب در سومین گردهمایی ملی خیر موثر با عنوان «چهره ارغوانی» در مشهد افزود: این هنرستان‌ها با مشارکت دو طرفه مجمع خیرین و اداره کل آموزشهای فنی و حرفه ای استان راه اندازی شده است .

وی با بیان اینکه هر انسان اندیشمندی به موضوع مسوولیت اجتماعی توجه دارد، افزود : همین اصل مهم و راهگشاست که موجب برگزاری گردهمایی خیرین و نیکوکاران در حوزه توسعه و ترویج آموزش‌های فنی و حرفه ای شده است .

مدیرعامل مجمع خیرین توسعه و ترویج آموزش‌های فنی و حرفه ای خراسان رضوی بیان کرد : فرهنگ سازی و افزایش مهارت‌ها و توانمندی‌های مهارتی هدف اصلی فعالیت مجمع خیرین توسعه و ترویج آموزش‌های فنی و حرفه ای در استان و کشور است.

وی ایجاد امید در بین جوانان را دیگر هدف فعالیت این مجمع از طریق مهارت افزایی اعلام کرد و گفت:مدیریت آسیب‌ها و چالش‌ها نیازمند فعالیت خیرین موثر است، افرادی توانمند و برنامه ریز در جهت رفع نیاز جامعه هستند که برای رفع چالش جامعه قدم برمی‌دارند .

شریف الحسینی بیان کرد :شناسایی و معرفی توانمندی های اعضای مجمع برای بهره گیری در راستای تحقق اهداف مورد نظر مجمع مهمترین هدف برگزاری این همایش است .

وی با تاکید بر اینکه مجامع مردمی کارشان تولید ارزش است، بیان کرد: تولید ارزش همان چیزی است که در هر جامعه وجودش ضرورت دارد و موتور محرک چرخ‌های توسعه محسوب می‌شود .

گفتنی است، استان خراسان رضوی ۲۶۰ دانشگاه و مرکز آموزش عالی در سطح ۳۳ شهرستان، ۳۳۰ هزار دانشجو و سه هزار و ۷۵۷ نفر عضو هیات علمی دارد.

 

۳۷ موسسه علم و فناوری و ۹۸ شرکت دانش‌بنیان نیز در خراسان رضوی فعالیت دارند

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن