اجتماعی

دانشگاه میسان عراق ده تفاهم نامه با دانشگاه های ایران امضا کرد

کد خبر : 55026

معاون رئیس دانشگاه میسان عراق گفت: در هفته علم ایران و عراق ۱۰ تفاهم نامه با دانشگا های ایران امضا کردیم.

به گزارش صبح مشهد، دکتر عادل منعه الکعبی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: برگزاری رویداد هفته علم جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق باعث شده دانشگاه های این دو کشور ارتباط خوبی با هم برقرار کنند.

وی با اشاره به اینکه در این دو روز بیش از ۵۰ تفاهم نامه بین دانشگاه های ایران و عراق بسته شد، ادامه داد: تفاهم نامه های خوبی امضای شد و انشالله زمینه مناسبی باشد برای کارهای علمی آینده باشد.

معاون رئیس دانشگاه میسان عراق بیان کرد: هر دانشگاهی به نسبت خودش تفاهم نامه امضا کرد ما هم ۱۰ تفاهم نامه امضا کردیم که براساس خواسته وزیر عالی علوم عراق دکتر حیدر باید بعد ۶ ماه گزارشی از اقدامات ما بعد از امضا شدن قرار داد ها به او بدهیم.

منعه الکعبی به نشست مشترک دانشگاه ایران و عراق در ۶ ماه بعد در کربلا اشاره و بیان کرد: در آن نشست قرار است تفاهم نامه های که دانشگاه ها دو طرف به امضا رسیده مورد بررسی قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: ما مشکل سیاسی با ایران نداریم و موارد مشترک زیادی بین دو کشور وجود دارد همچنین با این رویداد اتفاق های خوبی در فضای علمی بین دو کشور در حال رخ دادن است.

گفتنی است: دانشگاه میسان از جمله دانشگاه های تازه تاسیس عراق است که قدمت تقریبا ۱۵ سال دارد و در حال حاضر ۲۰ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که ۵۰۰ دانشجو در مقطع ارشد و دکتری در حال تحصیل اند و به عنوان یکی از دانشگاه معتبر عراق است که در استان میسان عراق قرار دارد این دانشگاه ۱۳ دانشکده دارد انسانی حقوق پزشکی دانشجو می پذیرد.

گفتنی است؛ رویداد بزرگ علمی بین المللی هفته علم جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق با حضور ۶۰ دانشگاه دو کشور از ۱۵ تا ۲۰ مهر ماه امسال در مشهد برگزار می شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × سه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن