شهری

به منظور حفاظت مطلوب تر از اراضی ملی:

پهپادها به کمک جنگلبانان خراسان رضوی می آیند

کد خبر : 54854

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی قرار است پهپادها در پایش اراضی ملی به جنگلبانان کمک کنند

به گزارش صبح مشهد به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی قرار است پهپادها در پایش اراضی ملی به جنگلبانان کمک کنند

خراسان رضوی بیش از ۱۱ میلیون هکتار مساحت دارد که بیش از ۸ میلیون هکتار آن اراضی ملی است . با توجه به گستردگی اراضی ملی و صعب العبور بودن برخی مناطق ، حفاظت و حراست از عرصه های ملی با چالش هایی روبرو است . اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی به منظور پایش و حفاظت مطلوب تر از اراضی ملی از محل اعتبارات استانی اقدام به خرید چند دستگاه پهپاد کرده تا مراقبت از انفال با دقت یشتری صورت پذیرد.

در همین راستا کارگاه آموزشی دو روزه کار با پهپاد روزهای شنبه و یکشنبه ۸و۹ مهرماه در سالن جلسات اداره کل منابع طبیعی آبخیزداری خراسان رضوی ویژه همکاران برگزار شد. در اولین روز این کارگاه آموزشی همکاران بویژه همکاران یگان حفاظت ، اصول تئوری کار با پهپاد و در دومین روز با فلایت سیمولاتور (شبیه ساز پرواز) پرواز و شرایط آنرا بازسازی کردند.

شایان ذکر است پهپاد مخفف پرنده هدایت پذیر از راه دور است که بدون سرنشین و با هدایت کنترلی برای مقاصد مختلفی از جمله پایش اراضی ملی و…استفاده می شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن