شهری

جزئیات اجرای آزمایشی «نظام دوری» در مدارس ابتدایی خراسان رضوی

کد خبر : 54750

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان رضوی از آغاز اجرای آزمایشی «نظام دوری» در دوره اول ابتدایی خبر داد.

به گزارش صبح مشهد، آذر رشیدی در گفت‌وگو با ایسنا و با اعلام این خبر عنوان کرد: «نظام دوری» دوره اول ابتدایی به صورت آزمایشی در ۱۰ منطقه آموزشی و ۴۱ کلاس درس اجرا خواهد شد و قرار است در قالب این طرح، دانش‌آموزان پایه اول تا سوم دبستان با یک معلم درس بخوانند.

وی در رابطه با اهداف این طرح اظهار کرد: در واقع «نظام دوری» این هدف را دنبال می‌کند که دانش‌آموزان سه سال اول تحصیل در مقطع ابتدایی را با یک معلم بگذرانند و در گام‌های بعدی اهداف تربیتی مدنظر مدرسه با همراهی خانواده در این دوره سنی محقق شود.

معاون آموزش ابتدایی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: در سال تحصیلی جدید، فقط تعداد کمی از مدارس، مجری «نظام دوری» به صورت آزمایشی خواهند بود تا جایی که در مجموع ۴۱ کلاس درس از ۱۰ اداره آموزش و پرورش در کل استان تحت پوشش این طرح قرار می‌گیرند.

رشیدی خاطرنشان کرد: از مجموع ۴۱ کلاس شرکت کننده در این طرح آزمایشی، ۱۸ کلاس درس در مشهد است و در کل ۲ معلم آقا و ۳۹ معلم خانم در این طرح مشارکت دارند.

وی با بیان اینکه پس از اجرای آزمایشی این طرح، نتایج آن مورد بررسی قرار خواهد گرفت و درباره آن تصمیمات جدیدی گرفته خواهد شد، یادآور شد: اجرای نظام دوری برای سال تحصیلی جدید به صورت آزمایشی است تا پس از تولید محتوای لازم و آمادگی خانواده‌ها، از سال تحصیلی آینده با وضعیت دقیق‌تر تعداد مدارس تحت پوشش را افزایش دهیم.

رشیدی تأکید کرد:هیچ الزامی برای حضور معلمان و دانش‌آموزان در نظام دوری وجود ندارد و این موضوع اختیاری است. با برنامه‌ریزی انجام‌شده قطعاً از سال ۱۴۰۳ نظام دوری جای خود را میان معلمان و خانواده‌ها خواهد یافت و خانواده‌ها از آن استقبال خواهند کرد؛ چراکه شرایط تربیتی برای دوره اول ابتدایی به صورت ویژه برنامه‌ریزی شده‌است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 4 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن