اسلاید شوپایتخت فرهنگ اسلامی

استاندار خراسان رضوی:

نگاه ملی در خدمت‌رسانی به زائران امام رضا(ع) شکل گرفته است

کد خبر : 54561

استاندار خراسان رضوی گفت: در خدمت‌رسانی به زائران نگاه ملی شکل گرفته و از حمایت و مدیریت ملی برخوردار هستیم.

به گزارش صبح مشهد، یعقوبعلی نظری امروز ۱۸ شهریورماه، در جلسه خدمات سفر شهرستان مشهد که در محل قرارگاه عملیاتی خدمات سفر برگزار شد، اظهار کرد: امسال انتظار نسبت به سال قبل بیشتر است و نباید ایرادات سال قبل را هم در کمیت و هم کیفیت داشته باشیم.

وی بیان کرد: از امروز همه در قرارگاه و بخش‌های مختلف آمادگی صددرصدی اجرایی را دارند. امسال تاکید شد دو جغرافیای خدمت در مشهد یکی در مسیر و دیگری در شهر برعهده فرمانداری باشد. مدیریت مسیر نیز بسیار مهم است. در خدمت‌رسانی به زائران نگاه ملی شکل گرفته و از حمایت و مدیریت ملی برخوردار هستیم. مسئولان استانی نیز باید وظیفه خود را انجام دهند.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه باید مدیریت فرهنگی از مبدا تا مبدا داشته باشیم، عنوان کرد: این بسیار مهم است که ستاد شهرداری فعال باشد. برنامه‌ریزی، پیاده‌سازی و استمرار بسیار مهم است. نحوه احداث موکب‌ها نیز اهمیت دارد، این خوب است که هر داوطلب و تشکل مردمی موکب احداث کند اما نظم و انضباط باید رعایت شود تا مشکلی پیش نیاید و بتوان مدیریت جمعیت کرد.

نظری گفت: موضوع قیمت‌ها بسیار مهم است. اگر قیمت‌ها را کنترل نکنیم زحمات هدر می‌رود. قیمت تاکسی، ارزاق، کالاهای اساسی، اقامتگاه‌ها و قیمت‌ها در پیرامون حرم و مکان‌های زوارخیز بسیار مهم است و در ذهن زائر اثر نامطلوب می‌گذارد، بنابراین باید در اولویت قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: معتادان متجاهر حتما باید مدیریت شوند و جمع‌آوری متکدیان نیز در دستور کار است. حضور در صحنه مسوولان بسیار مهم است. تصمیم در لحظه برای جلوگیری از عوارض ناشی از عدم یا ضعف تصمیم‌گیری نیز اهمیت زیادی دارد.

در ادامه حجت‌الاسلام محمد فلاح، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مشهد، اظهار کرد: امسال مانند سال گذشته ویترینی از خدمتگزاری به زائران در خیابان امام رضا(ع) داریم. ۶ تا ۸ میلیون زائر در دهه پایانی صفر به مشهد سفر می‌کنند اما نوع آرایش و عملیات مسئولان، ملی و کشوری نیست که این یک نقطه ضعف است.

وی اضافه کرد: بناست در خیابان امام رضا(ع) ۱۵۰ تا ۲۰۰ موکب خدماتی، فرهنگی و پذیرایی راه‌اندازی شود. تفاوت ویژه‌ای که امسال خواهد داشت این است که به خود موکب‌دار سپردیم تا ایستگاه‌ها را به سلیقه خود بنا کنند تا مشکل پیمانکار هم نداشته باشیم. امسال حمل‌ونقل صلواتی را نیز گسترده‌تر انجام می‌دهیم.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 8 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن