استانی

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی:

توزیع ۸۸۰۰ میلیارد تومان خدمت در استان خراسان رضوی

کد خبر : 54552

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی در دیدار با فرماندار شهرستان تایباد بیان کرد: سال ۱۴۰۱ مبلغ ۸۸۰۰ میلیارد تومان در استان، خدمت توزیع شده است .

به گزارش صبح مشهد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، رضا سلم آبادی در سفر به شهرستان تایباد و دیدار با فرماندار این شهرستان بیان کرد: در سال گذشته به جهت شرایط ویژه خراسان رضوی حدود ۷ هزار پرونده به مددجویان معیشت بگیر اضافه شد .

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی گفت: هر سال در بخش جهیزیه نوعروسان در صف انتظار بودند اما سال گذشته صف انتظار محدود شد و بیش از ۴ هزار سری جهیزیه به ارزش ریالی ثبتی ۱۳۰ میلیارد تومان در استان توزیع شد.

وی با بیان اینکه جهیزیه ها شامل ۵ قلم کالای اساسی ایرانی است که با این اقدام علاوه بر کمک به تولید داخل و مشغول شدن کارگران ، زمینه اشتغال نیز ایجاد شد؛ خاطرنشان کرد: امسال به یاری خداوند در بخش جهیزیه با توزیع ۵ هزار سری جهیزیه به ارزش بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان صف انتظار نخواهیم داشت.

سلم آبادی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۹۵ درصد منابع اشتغال امداد جذب شد، گفت: حوزه اشتغال امداد استان از نظر تعداد و حجم در کمیت، پرداخت وام و فرصت شغلی با ایجاد ۳۳ هزار فرصت شغلی رتبه اول را در کشور کسب کرده است .

وی اظهار کرد: سال ۱۴۰۱ مبلغ ۸۸۰۰ میلیارد تومان در استان توزیع خدمت صورت گرفته که از این رقم ۱۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال، حدود ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات مسکن، کارگشایی، درمان، دانشجویی و … و مابقی حدود ۶۵۰۰ میلیارد تومان بلاعوض بوده است که از این مبلغ بلاعوض، ۱۰۰۰ میلیارد تومان توسط نیکوکاران و خیران استان به نیازمندان کمک شده است.

وی بهترین خدمت امداد را سال گذشته مسکن عنوان کرد و افزود: بر اساس تفاهم نامه امداد با سپاه، بنیاد علوی و بنیاد مسکن ، ساخت ۴۱۰۰ واحد مسکن مددجویی سهمیه امداد خراسان رضوی بوده که از نظر تعداد واحد مسکونی در حال احداث، رتبه اول کشور را داشته است و برای ساخت این واحدها بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان بلاعوض و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات امدادی پرداخت شد.
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی بیان کرد: بر اساس تفاهم نامه کمیته امداد با بنیاد مستضعفان، ساخت ۱۰ هزار مسکن در کشور بر عهده کمیته امداد قرار گرفته که از این تعداد ۱۳۰۰واحد مسکونی بر عهده کمیته امداد خراسان رضوی است که امیدواریم تا یک ماه آینده ۶۰۰ واحد افتتاح شود؛ برای ساخت هر واحد ۱۵۰ میلیون تومان بلاعوض توسط کمیته امداد و بنیاد مستضعفان و ۲۰۰ میلیون تومان توسط بنیاد مسکن تسهیلات پرداخت می شود و مابقی توسط مددجو و مشارکت خیرین تامین خواهد شد.

وی گفت: همچنین منابع اشتغال کمیته امداد استان در سال جاری ۲۲۰۰ میلیارد تومان می باشد که با اختصاص ۴۰۰ میلیارد تومان منابع اشتغال توسط استانداری در مجموع ۲۶۰۰ میلیارد تومان منابع اشتغال در اختیار کمیته امداد خراسان رضوی می باشد.
سلم آبادی بیان کرد: در حوزه درمان اخیرا دو مصوبه مبنی بر معافیت مددجویان کمیته امداد و بهزیستی در پرداخت هزینه های بستری در بیمارستان و کمک صندوق خسارت جهت تامین لوازم و تجهیزات بیماران صعب العلاج و .. انجام شده است.
وی در خصوص مسکن مددجویان تایبادی که توانایی ساخت آن را ندارند، گفت: امداد جهت تکمیل واحدهای این مددجویان اقدامات لازم را انجام خواهد داد؛ همچنین در بحث اشتغال بعد از جذب کامل منابع اشتغال، در صورت نیاز تخصیص مازاد بودجه در این حوزه انجام خواهد داد.
ساخت ۱۱۰ واحد مسکن مددجویی سهمیه شهرستان تایباد/ پرداخت ۴۲ مورد وام کارگشایی
در ادامه رضا جهانپور رییس کمیته امداد شهرستان تایباد نیز در این دیدار بیان کرد: منابع اشتغال اختصاص یافته به امداد شهرستان ۵۴ میلیارد تومان است.
وی با اشاره به پرداخت ۴۲ مورد وام کارگشایی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد تایباد، گفت: ۳۱۷ میلیون تومان برای وام های کارگشایی پرداخت شده است.
جهانپور افزود: در حوزه مسکن ، ساخت ۱۱۰ مسکن، شامل ۳۰ مورد تفاهم نامه با بنیاد علوی و ۸۰ مورد تفاهم نامه با سپاه، سهمیه کمیته امداد شهرستان تایباد بوده است که تاکنون ۲۲ مسکن احداث و تحویل مددجو گردیده است.
وی بیان کرد: برای ساخت این واحدهای مسکونی به طور میانگین مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان بلاعوض، ۵۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه امداد ولایت و ۲۰۰ میلیون تومان وام بنیاد مسکن به مددجو پرداخت گردیده است.

تقویت اشتغال خانگی عامل مهمی در جهت توانمندسازی مددجویان تایبادی

در ادامه مهدی دونده فرماندار شهرستان تایباد گفت: خوشبختانه نگاه کمیته امداد خراسان رضوی به شهرستان تایباد به عنوان شهر کمتر برخوردار که درصد فقر آن قابل توجه است و نگاه دولت نسبت به کمیته امداد در بحث تسهیلات و منابع امداد بهتر از گذشته شده است.
فرماندار شهرستان تایباد با بیان اینکه اشتغال شهرستان تایباد تک بعدی است، افزود: در بخش صنعت دچار مشکلاتی هستیم که رفع آن نیاز به زمان دارد اما خوشبختانه کارخانه ای در روستای رهنه راه اندازی شده که در صورت اجرای سه فاز آن، تا ۱۰۰۰ نفر اشتغال زایی خواهد داشت.
وی تقویت اشتغال خانگی را عامل مهمی در جهت توانمندسازی مددجویان عنوان کرد و افزود: با توجه به همسایگی با افغانستان می توانیم در این حوزه بازاریابی و صادرات داشته باشیم.
دونده با بیان اینکه ۱۲۰ مسکن از معسرین به دلیل عدم توانایی در ساخت، در ابتدای کار زمین رها شده است، گفت: در صورت مساعدت امداد این مسکن ها تکمیل و در اختیار آنها قرارمی گیرد.
فرماندار شهرستان تایباد خواستار دریافت بودجه بیشتر جهت افراد متقاضی در زمینه اشتغال و همچنین ایجاد کارگروهی برای رفع مشکل مسکن مددجویان با شرایط خاص شد.
در ادامه مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی به همراه رضا جهان پور رییس کمیته امداد تایباد، مهدی دونده فرماندار شهرستان از منزل مددجویی، طرح اشتغال گلخانه و طرح مسکن مقاوم سازی مسکن بازدید به عمل آورد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن