استانی

مجوز ساخت چهار مسجد اهل سنت در تربت جام صادر شد

کد خبر : 54517

فرماندار تربت جام گفت: مطابق آخرین مصوبات کمیسیون اقوام و مذاهب این فرمانداری و با تصویب کمیسیون اقوام و مذاهب استانداری خراسان رضوی، مجوز ساخت چهار باب مسجد برای برادران اهل سنت این شهرستان تلفیقی صادر شد.

به گزارش صبح مشهد، حسین جمشیدی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مجوز ساخت سه مسجد در روستاهای “المجق، دوسنگ و محمودآباد سفلی” در بخش مرکزی و مجوز برای ساخت یک مسجد روستای “یادگار سفلی” در بخش پایین جام صادر شده است.

وی گفت: موقعیت ساخت این مساجد و مجوزها به بخشداری های یاد شده و هیات امنای مساجد ابلاغ شده است و متولیان مساجد از این پس پیگیر اخذ پروانه ساختمانی از بنیاد مسکن و ساخت این اماکن مذهبی خواهند بود.

فرماندار تربت جام بیان کرد: کمیسیون اقوام و مذاهب فرمانداری این شهرستان محدودیتی برای صدور مجوز ساخت مسجد و اماکن مذهبی ندارد و در حال حاضر نیز پنج درخواست دیگر برای ساخت مسجد توسط این کمیسیون در حال بررسی است.

جمشیدی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه هیچگونه محدودیتی برای ساخت و توسعه اماکن مذهبی اهل سنت در شهرستان وجود ندارد به شهروندان توصیه می شود برای ساخت اماکن مذهبی همچون دیگر ساخت و سازها، مجوزهای لازم و قانونی و پروانه ساختمانی بگیرند.

وی گفت: باید توجه داشت که هدف اصلی از ساخت و سازهای جدید، ایجاد اماکن مذهبی بر اساس نیاز واقعی نمازگزاران در یک محل باشد نه اینکه ساخت و سازها به شکلی باشد که مثلا در یک خیابان ۲ مسجد ساخته شود و در نهایت این اماکن کارآیی لازم را نداشته باشند.

به گزارش ایرنا، شهرستان مرزی و تلفیقی تربت جام با ۲۶۰ هزار نفر جمعیت در ۱۶۰ کیلومتری جنوب شرق مشهد قرار دارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + 15 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن