اسلاید شوورزشی

مانور تمام عیار امداد و نجات “ولایت” در منطقه شمال شرق کشور برگزار شد

کد خبر : 53573

مانور(تمرین) تمام عیار امداد و نجات “ولایت” در منطقه شمال شرق کشور با حضور تمامی دستگاههای عضو ستاد مدیریت بحران خراسان رضوی و نیروهای امدادی از استانهای خراسان شمالی و جنوبی آغاز شد.

به گزارش صبح مشهد به نقل از ایرنا خراسان رضوی، این تمرین تمام عیار با هدف ارزیابی هماهنگی بین دستگاههای متولی امدادرسان و خدمات‌رسان در زمان بروز حادثه و با برنامه ریزی و تمرینهای ویژه دو ماهه نیروهای امدادی برگزار شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در این زمینه به خبرنگار ایرنا گفت:این تمرین با برنامه وقوع زلزله فرضی به قدرت ۶.۲ ریشتر در جاده کلات طراحی شده است که بر اساس وقوع این زلزله فرضی شهر مشهد تحت تاثیر قرار گرفته و به عنوان نمونه منطقه خواجه ربیع این کلانشهر به عنوان کانون اصلی خدمت رسانی در این حادثه فرضی انتخاب شده است.

محسن ذاکریان افزود: پرواز سه بالگرد امدادی، انتقال تجهیزات، حضور نیروهای واکنش سریع و آغاز برپایی اردوگاه، استقرار خودروهای امدادی ، پذیرش و اسکان خانوارهای آسیب دیده از زلزله در چادرها از جمله برنامه های این تمرین است.

وی ادامه داد:در حاشیه و همزمان با این اقدامات عملیات نجات فرضی فرد سقوط کرده ، انجام عملیات انتقال فرد مصدوم، اجرای عملیات جست و جو و نجات سگ های زنده یاب و فرود چتربازان امدادگر نیز رقم می خورد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با بیان این که در برگزاری این تمرین تمام عیار، آمادگی دستگاههای مختلف در زمان بروز حادثه ارزیابی می شود اظهار کرد:این آمادگی شامل اسکان اضطراری، تامین امنیت، تامین آب آشامیدنی، تغذیه، ارایه خدمات بهداشتی، توزیع اقلام غذایی، تامین انرژی و سرمایش و گرمایش و تامین حمایتهای روانی پس از وقوع حادثه و سایر نیازها می شود.

ذاکریان برگزاری این مانور را در نوع خود در کشور بی سابقه دانست و گفت: ۲ استان خراسان شمالی و جنوبی نیز به عنوان استانهای پشتیبان ما در این تمرین حضور دارند.

وی با بیان این که ۴۰۴ هزار نفر کل جمعیت تحت تاثیر در نظر گرفته شده برای این زلزله فرضی هستند ادامه داد: در این مانور ۱۰۴ چادر اسکان اضطراری در منطقه حادثه دیده در نظر گرفته شده برای خدمت به حادثه دیدگان نصب می‌شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + 9 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن