پایتخت فرهنگ اسلامی

واکنش تولیت آستان قدس به اظهارات امام جمعه رشت درباره بی حجابی

وظیفۀ ما در مقابل انحرافات، دغدغه‌مندی است نه این که بگوییم بیزاریم!

کد خبر : 52456

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی درباره نحوه برخورد با جوانان در زمانه امروز گفت: وظیفۀ ما در مقابل انحرافات، دغدغه‌مندی است نه این که بگوییم بیزاریم!

به گزارش صبح مشهد به نقل از  فارس، تولیت آستان قدس رضوی گفت: دلمان را خوش نکنیم به آن جمعیتی که با ما و گرایش ما همراه هستند. دشمن با ابزاری که در دست دارد ،می‌خواهد نسل جوان را از ما بگیرد. ببینیم ما برای جوانانی که اگرچه در عمق وجود و باطن خود به اسلام و ارزش‌های اسلام و انقلاب معتقد هستند ولی در برخی افکار و عقاید یا ظاهر خود با ما تفاوت دارند یا دچار انحرافاتی شده‌اند، چه کرده‌ایم و در مقابل آن ها چه مسئولیتی داریم.

وی ادامه داد: نمی‌توانیم بگوییم حالا که او دچار انحراف شده، از او بیزاریم! این جوانان، فرزندان اسلام و ایران و انقلاب ما هستند و وقتی انحرافی در این‌ها می‌بینیم، باید در هدایت آن ها بی‌تابی کنیم نه بی‌اعتنایی!به گفته حجت‌الاسلام والمسلمین مروی ، باید در بین نسل جوان برویم. با آن ها حرف بزنیم. انس بگیریم. احترام کنیم. گوش شنوا برای سخنانشان داشته باشیم. فقط عادت نکنیم ما حرف بزنیم.

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین مروی در همایش خادمیاران رضوی استان همدان افزود: باید به نسل جوان میدان داد و توجه کرد تا احساس کنند جریان دینی، متدینی و انقلابی آن ها را می‌بیند و حرف هایشان را گوش می‌دهد و پای سخنانشان می‌نشیند و این نیز خود خادمیاری حضرت رضا(ع) است.

وی همچنین بر اهمیت مطالعه تأکید و تصریح کرد: مطالعه و تشویق به مطالعه از دیگر مسائل مهم است، مطالعه کتاب های زندگی نامه و خاطرات شهدا و کتبی که به تاریخ استعماری غرب می‌پردازد می‌تواند بسیار اثرگذار باشد و جنبه تربیتی بالایی دارد.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان این که جریان انقلابی و حزب اللهی باید جزو پر مطالعه ترین قشرهای جامعه باشند، افزود: به همه به ویژه جوانان توصیه می‌کنم مجموعه کتاب‎های سرگذشت استعمار را بخوانند، این کتاب با قلمی بسیار زیبا و پرکشش حقایقی از تاریخ استعماری غرب را به تصویر می‌کشد و می‌تواند نگاهی واقع بینانه به نسل جوان بدهد تا مرعوب غرب نباشند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن