پایتخت فرهنگ اسلامی

تولیت آستان قدس رضوی پاسخ داد: سپاهی که از امنیت کشور و ملت خود دفاع می‌کند، تروریست است؟

کد خبر : 50734

تولیت آستان قدس رضوی گفت: ائتلافاتی که ملت‌های مظلوم منطقه را به خاک و خون می‌کشند و جنایات غیرانسانی رژیم سعودی و بمباران‌ها و کشتار مردم مظلوم فلسطین را توسط اسرائیل غاصب رقم می‌زنند، مصداق تروریست نیستند اما سپاه پاسدارانی که از امنیت کشور و ملت خود دفاع می‌کند، تروریست است؟

به گزارش صبح مشهد، حجت‌الاسلام‌ احمد مروی در جلسه درس فقه حوزه علمیه که در بارگاه منور امام رضا(ع) برگزار می‌شد، قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‌های تروریستی توسط پارلمان اروپا را محکوم و اظهار کرد: عناد و کینه‌ورزی معاندین و دشمنان ملت ایران همواره طی سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی وجود داشته و هر روز به شکلی ظهور و بروز پیدا کرده که این اقدام وقیحانه پارلمان اروپا نیز از این دست اقدامات است.

وی شکست توطئه اغتشاشات را از دلایل مهم این اقدام پارلمان اروپا دانست و خاطرنشان کرد: دشمنان به اغتشاشات اخیر دلبسته بودند و با خود چنین می‌گفتند که با کمترین هزینه می‌توانیم حکومت ایران را ساقط کنیم؛ حقیقتا این روزها کشور ما با این دعای امام سجاد(ع) که فرمود «الحمد لله الذی جعل اعداءنا من الحمقاء؛ سپاس خدایی که دشمنان ما را از افراد احمق قرار داد» روبه‌رو است.

تولیت آستان قدس رضوی عنوان کرد: دشمن در اغتشاشات اخیر تمام امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خود را به میدان آورد و یک جنگ ترکیبی و پیچیده به راه انداخت و تصورش این بود که اگر عده‌ای بیرون بریزند، مردمی که از شرایط اقتصادی گلایه دارند نیز همراهی خواهند کرد؛ این محاسبات غلط نشانه عدم شناخت صحیح دشمن از ملت ایران است زیرا اطلاعات خود را از افراد ضد انقلاب فراری می‌گیرند.

وی افزود: دشمن به تحریک جریان‌های ضد انقلاب، این اغتشاشات را در کشور به راه انداخت اما ملت همراهی نکرد و بار دیگر دشمن شکست خورد و آبرویش رفت؛ حالا برای لاپوشانی این افتضاحی که به بار آوردند و انحراف اذهان مردم از این شکست، مساله تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران را مطرح می‌کنند.

مروی شناسایی و اعدام به حق جاسوس انگلیسی را دومین شکست پیاپی و ضربه به حیثیت دشمن دانست و بیان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیروی مسلح قانونی، یک جریان انقلابی، نماد ملت ایران است. تحریم یا تروریست اعلام کردن سپاه به منزله تروریست اعلام کردن یک ملت و کشور است.

وی سیاستمداران کشورهای استکباری را گرفتار ریاکاری، نفاق و فریبکاری خواند و عنوان کرد: غرب در شرایطی سپاه پاسداران را تروریستی اعلام می‌کند که طی هشت سال گذشته در برابر تجاوز نظامی ارتش‌های امارات و عربستان به کشور یمن سکوت کرده و نه‌تنها چشم خود را بر کشتار بی‌رحمانه مردم مظلوم و بی‌دفاع این کشور بسته بلکه از متجاوزان حمایت نظامی و تسلیحاتی نیز کرده است.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه روحانیت باید جامعه را نسبت به روحیه تکبر و فریبکاری استکبار روشن کند، اظهار کرد: اقدام پارلمان اروپا چیزی جز سرپوش‌گذاری بر شکست مفتضحانه خود در اغتشاشات اخیر نیست و این نشانه قدرت و اقتدار جمهوری اسلامی است زیرا در برابر این قدرت نظام مقدس اسلامی کاری از آن‌ها ساخته نیست؛ لذا از روی استیصال هر روز به اقدامی همچون تحریم و تروریست اعلام کردن دست می‌زنند.

بر اساس گزارش روابط عمومی آستان قدس رضوی، مروی همچنین با اشاره به شکست‌ نقشه‌های استکبار در منطقه به دست جمهوری اسلامی، خاطرنشان کرد: مادامی که ملت ایران بر مواضع به حق خود باشد، رفتارهای خبیثانه دشمن نیز ادامه خواهد داشت و این رفتارها جای تعجب نیز ندارد زیرا ذات استکبار بر تفاخر و خودبزرگ‌بینی است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن