دانش و فناوری

حدود ۷۵ هزار داوطلب ورود به دانشگاه ها در خراسان رضوی به رقابت می پردازند

کد خبر : 50675

رقابت ۷۴ هزار و ۸۱۷ نفر از داوطلبان ورود به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور برای نخستین بار در زمستان از امروز و همزمان با سراسر کشور در ۲۷ شهرستان خراسان رضوی و ۳۶ حوزه اصلی امتحانی آغاز شد.

مدیر خدمات آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت:از این تعداد ۳۵ هزار و ۴۰۹ نفر از داوطلبان مشهدی در هفت حوزه امتحانی دانشگاه‌های فردوسی، خیام، امام رضا(ع)، سجاد، علوم پزشکی، شهید منتظری و جهاد دانشگاهی در حال رقابت با یکدیگر هستند.

به گفته مجید سالاری تعداد کل داوطلبان کنکور در سطح استان خراسان رضوی ۷.۶ دهم درصد کل کشور است.

تعداد شرکت کنندگان به تفکیک درصد رشته ها

مدیر خدمات آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ۶۰ درصد داوطلبان کنکور در خراسان رضوی را بانوان و ۴۰ درصد را مردان تشکیل می دهند و ۴۵ درصد داوطلبان در گروه آموزشی علوم تجربی ، ۱۲ درصد در گروه آموزشی ریاضی، ۳۳ درصد در گروه آموزشی علوم انسانی ، ۶ درصد در گروه آموزشی زبان های خارجی و چهار درصد نیز در گروه آموزشی هنر با یکدیگر به رقابت می پردازند.

سالاری افزود: حوزه امتحانی دانشگاه فردوسی مشهد با ۲۳ هزار و ۲۰۸ داوطلب به عنوان بزرگترین مرکز آزمون سراسری دانشگاهها در شرق کشور است و همزمان با برگزاری آزمون،‌ اینترنت در برخی مناطق نزدیک به محل برگزاری از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۱:۳۰ قطع خواهد بود.

فرایند آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ از ساعت هشت صبح امروز پنجشنبه، ۲۹ دی آغاز شد و تا عصر فردا جمعه ۳۰ دی ادامه خواهد داشت.

در این آزمون تعداد ۹۱۵ هزار و ۱۵۱ داوطلب نام‌نویسی کرده‌اند و با احتساب آن که برخی داوطلبان در رشته‌های زبان و هنر نیز علاوه بر گروه آزمایشی علوم تجربی، ریاضی و فنی و علوم انسانی شرکت می‌کنند، در مجموع ۹۷۸ هزار و ۴۶۰ نفر در این ۲ روز سر جلسه نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ حاضر می شوند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن