اقتصادی

محدودیتهای فعالیت اصناف در مشهد برداشته شد

کد خبر : 50619

رییس اتاق اصناف مشهد گفت: همه واحدهای صنفی، مجتمع های تجاری و بازارها و پاساژ ها از امروز می توانند در صورت رعایت مصرف بهینه و با حداقل میزان مصرفی سوخت فعالیت خود را در ساعات شب ادامه دهند.

به گزارش صبح مشهد، هادی مخملی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: پیرو مصوبات ستاد مدیریت انرژی استان از امروز سه شنبه ۲۷ دی ماه همه واحدهای صنفی حاشیه خیابان های اصلی و فرعی شهر با رعایت کمترین میزان مصرف انرژی و صرفه جویی کامل و استفاده از حداکثر ۲۰ درصد از لامپ های موجود در مغازه، محدودیتی در خصوص ساعات فعالیت خود ندارند و بازگشایی آنها بلامانع است.

وی ادامه داد: خاموش کردن همه تابلوهای موجود و نئون های نصب شده بر سر در واحدهای صنوف اعم از ارائه دهندگان کالاهای ضروری و غیر ضروری الزامی است.

رییس اتاق اصناف مشهد گفت: استفاده از سیستم های گرمایشی مانند بخاری برقی و اسپیلت در واحدهای صنفی ممنوع است.

مخملی افزود: مجتمع های تجاری، مراکز خرید و پاساژها نیز با استفاده از سوخت جایگزین گاز شهری و با رعایت شرایط ذکر شده می توانند به فعالیت در ساعات کاری خود ادامه دهند.

به گزارش ایرنا، به دلیل شدت سرما و یخبندان و محدودیتهای به وجود در استفاده از انرژی، واحدهای صنفی و مراکز تجاری خراسان رضوی به ویژه مشهد از ۲۱ دی ماه تاکنون با محدودیت در ساعات شب مواجه بودند به طوری که ابتدا تا ساعت ۲۰ و سپس تا ساعت ۱۸ مجاز به فعالیت شدند.

حدود ۱۳۰ هزار واحد صنفی زیر نظر ۹۶ اتحادیه در مشهد فعالیت دارند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + 4 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن