اسلاید شواقتصادی

تشکر ویژه تجار و فعالان اقتصادی تاجیکستان از میزبانی شایسته محمد حسین روشنک رئیس اتاق مشترک ایران و تاجیکستان

کد خبر : 50253

محمدحسین روشنک عزیز
از طرف اتاق مشترک بازرگانی و صنایع جمهوری تاجیکستان مایلیم تا از شما و اعضا (تیم) محترمتان، آقای کاظم شیردل، خانم افسانه ضیایی قدردانی کنیم و از جانب خودم و به نمایندگی از کارآفرینان جمهوری تاجیکستان از مهمان نوازی و راهنمایی شما در شهرهای اصفهان، شهرکرد، نیشابور و مشهد ابراز قدردانی نمایم.

بازدید یک هفته ای کارآفرینان جمهوری تاجیکستان از این مناطق جمهوری اسلامی ایران بسیار مثمر ثمر و موفقیت آمیز بود و با کمک شما در بالاترین سطح انجام شد.

من معتقدم این دیدار انگیزه و عزم خوبی برای توسعه روابط تجاری میان ۲ کشور خواهد بود.

مایلم با بهره‌گیری از این فرصت از شما، کارکنان شما و بازرگانان جمهوری اسلامی ایران دعوت نمایم تا در صورت امکان پذیری از جمهوری تاجیکستان استان سغد، شهر خجند بازدید به عمل آوردید.

گفتنی است، پیش از دولت سیزدهم روابط تجاری ۲ کشور به حداقل خود رسیده بود اما با سفرهای آیت الله رئیسی به کشورهای همسایه، این روابط از سرگرفته شد و امید تازه ای در رونق این روابط برای بازرگانان به وجود آمد.

تاجیکستان کشوری فارسی زبان، کوهستانی و محصور در خشکی است که با حدود هشت میلیون نفر جمعیت و ۱۴۳ هزار و ۱۰۰ کیلومتر مربع مساحت در آسیای مرکزی قرار دارد. این کشور از جنوب با افغانستان، از غرب با ازبکستان، از شمال با قرقیزستان و از شرق با چین مرز مشترک دارد.

شیرینی، رنگ، انواع پسته، سیمان، اکسیدآلومینیم، دارو، تخم پرندگان، بیسکویت و همچنین خدمات فنی و مهندسی از مهمترین اقلام صادراتی جمهوری اسلامی ایران به کشور تاجیکستان است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − سه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن