استانیاسلاید شو

جاده‌های خراسان رضوی برفی و مه آلود است

کد خبر : 50233

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: طبق گزارش راهداران بارش برف و پدیده مه گرفتگی صبح چهارشنبه در برخی جاده های استان موجب کاهش دید افقی رانندگان و لغزندگی سطح جاده ها در این مناطق شده است.

به گزارش صبح مشهد، جعفر شهامت روز چهارشنبه افزود: بارش پراکنده برف در جاده های شهرستانهای خوشاب، طرقبه – شاندیز و جاده مشهد- کلات در محدوده گردنه گوجگی موجب لغزندگی سطح این محورها شده است.

وی ادامه داد: پدیده مه گرفتگی نیز در بزرگراه های باغچه – نیشابور محدوده گردنه شریف آباد و باغچه – تربت حیدریه در محدوده اسلام قلعه و جاده های قوچان- درگز محدوده تیوان و مشهد – کلات در محدوده گردنه گوجگی نیز موجب کاهش دید افقی رانندگان شده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: ترافیک در بزرگراه مشهد-چناران در محدوده سه راه فردوسی نیز نیمه سنگین گزارش شده است.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی خراسان رضوی فعالیت سامانه بارشی مستقر در استان طی روزهای پایانی هفته جاری شدت می‌گیرد به گونه ای که شدت بارشها در نیمه جنوبی بیشتر و همراه با احتمال آبگرفتگی خواهد بود، مه گرفتگی و کاهش دید نیز در برخی نقاط استان دور از انتظار نیست.

۵۱ گردنه در راه‌های شهری خراسان رضوی به طول ۵۴۵ کیلومتر، ۱۷۲ گردنه در راه‌های روستایی استان به طول ۵۷۴ کیلومتر و ۱۳۶ منطقه کولاک‌گیر و مه‌گیر به طول ۵۸۶ کیلومتر در این استان وجود دارد.

خراسان رضوی با پنج هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه آسفالته اصلی و فرعی، هفت هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه آسفالته روستایی و هفت هزار و ۷۶۰ کیلومتر راه غیرآسفالته در جایگاه دوم کشور از نظر طول راه‌ها قرار دارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن