اسلاید شوشهری

نخستین دستگاه آنژیوگرافی عروق مغزی کشور در مشهد به بهره برداری رسید

کد خبر : 50149

نخستین دستگاه آنژیوگرافی عروق مغزی کشور (نورو لب بای پلین) صبح امروز با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مشهد به بهره برداری رسید.

به گزارش صبح مشهد، دکتر بهرام عین اللهی روز جمعه در حاشیه افتتاح بخش نورو لب بای پلین آنژیوگرفی بیمارستان قائم(عج) مشهد افزود: این دستگاه، یکی از دستگاه‌های مهم و پیشرفته است که می‌تواند وضعیت عروق مغز را به صورت سه بعدی نمایش دهد.

عین اللهی افزود:به این ترتیب فردی که دچار سکته مغزی می‌شود را با امکانات پیشرفته روز دنیا به خصوص طی سه تا ۶ساعت اول سکته می‌توان نجات داد و با توجه به تشخیص پزشک انجام اقدامات لازم و موثر ممکن می‌شود.

وی اضافه کرد: علاوه بر آن در بیمارانی که به صورت انتخابی هستند نیز می‌توان تشخیص بیماریها در عروق مغز را انجام داد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بدون اشاره به قیمت این دستگاه افزود: این دستگاه از طریق پرداخت ارز ترجیحی خریداری شده و فعلا در زمینه خرید دستگاههای پیشرفته پزشکی هنوز ارز ترجیحی ماندگار است و حذف نشده است و در سال آینده نیز تداوم دارد و به این ترتیب خرید و برخورداری دستگاههای پیشرفته مانند “بای پلین” در تمام کشور امکان پذیر است.

عین اللهی تاکید کرد: البته باید نیروی انسانی متخصص در کنار این دستگاه حضور داشته باشد زیرا کار با دستگاه صرفا از این طریق ممکن است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با اجرای طرح دارویار و برداشتن ارز ترجیحی در حوزه دارو، بیمه‌ها اختلاف قیمت را پرداخت می‌کنند اما در زمینه دستگاهها و تجهیزات پزشکی گرانقیمت این امکان را ندارد.

عین اللهی افزود: سطح خدمات پزشکی خراسان رضوی بسیار خوب بوده و دانشگاه پیشرفته علوم پزشکی مشهد هم تمامی خدمات درمانی را به نحو احسن ارائه می دهد و منطقه شرق کشور از مناطقی است که از میزان رضایتمندی بالایی در خدمات درمانی برخوردار بوده است.

وی اضافه کرد: طی دیروز و امروز مرکز ناباروری نوید در بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) کاشمر و دستگاه آنژیوگرافی مغزی بیمارستان قائم(عج) مشهد به بهره برداری رسید که این موضوع نشان از توجه همزمان به موضوعات فرزندآوری و درمان اثربخش بیماران دارد.

منبع: ایرنا خراسان رضوی

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 2 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن