شهری

فرمانده انتظامی خراسان رضوی: یک سوم سرقت ها در مشهد مربوط به قطعات خودرو است

کد خبر : 50028

فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: حدود یک سوم از سرقت ها در مشهد مربوط به داخل و قطعات خودرو است که احداث پارکینگ نقش مهمی در کاهش اینگونه سرقت ها دارد.

به گزارش صبح مشهد، سردار محمد کاظم تقوی عصر دوشنبه در مراسم بهره‌برداری از پارکینگ هوشمند هشت‌آباد در مشهد افزود: اگر خودروها در پارکینگ قرار گیرند، دغدغه‌های زائران و مجاوران در مشهد کاهش می‌یابد.

وی اضافه کرد: در عرصه خدمت می‌توان کارهایی را انجام داد که در طول تاریخ و برای شهر مشهد ماندگار باشد و این فرصت برای شورا و شهرداری بی‌بدیل خواهد بود.

فرمانده نیروی انتظامی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: اگر در گذشته ماندگاری زائر در مشهد ١٠ روز بود، امروز سفرها تقسیم و کوتاه شده و در ماه های رجب، شعبان و رمضان ورود زائران کمتر از عید نوروز نخواهد بود.

سردار تقوی افزود: انتقال مسافران با قطار شهری می‌تواند مرهمی بر ترافیک باشد، باید پروژه خط انتقال زائران به حرم مطهر را به نتیجه برسانیم.

وی تاکید کرد: باید طرح‌های ویژه‌ ترافیکی در معابر اصلی در خیابان امام رضا(ع) و طبرسی اجرا شود، طرح‌های زود بازده، مقطعی و دراز مدت به این مجموعه کمک خواهد کرد.

فرماندار مشهد نیز در این مراسم گفت: احداث پارکینگ هشت‌آباد، بخشی از دغدغه مجاوران و زائران برای حضور در هسته مرکزی شهر را رفع خواهد کرد.

محسن داوری افزود: پایان سال را درپیش داریم و باید مقدمات سفرهای نوروزی را فراهم کرد.

ترافیک و آلودگی هوا ۲ مشکل اصلی هسته مرکزی مشهد

شهردار مشهد نیز در این مراسم اظهار کرد: ترافیک و آلودگی هوا، دو مشکل اصلی هسته مرکزی شهر هستند.

سید عبدالله ارجائی افزود: موضوع تداخل سواره و پیاده در میدان بیت‌المقدس باید مورد توجه باشد، این میدان یکی از پرتردد ترین نقاط شهر است که در ایام پیک زائر بسته می‌شود لذا هر چه سریعتر باید طرح جامعی برای آن اجرا شود.

وی خاطرنشان کرد: توسعه جای پارک در هسته مرکزی مشهد ضروری است، از دولت، استانداری و همه مسوولان تقاضا می شود، اماکنی که در حلقه دوم اطراف حرم مطهر رضوی در اختیار دارند را در اختیار شهرداری قرار دهند، ما امتیازهای ویژه‌ای در زمینه مجوزها خواهیم داشت.

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد نیز گفت: پروژه پارکینگ هوشمند هشت‌آباد با ظرفیت ۲۷۲ جای پارک در هسته مرکزی شهر به بهره‌برداری رسید.

سید خلیل منبتی افزود : مساحت این پروژه ۱۷ هزار متر مربع است که ۱۲ هزار مترمربع آن مسقف‌ و پنج هزار متر مربع فضای باز است، این پروژه ورودی و خروجی مجزا، سه عدد سرویس پله مجزا و ۲ عدد پله برقی دارد و به سیستم اعلان حریق و کنترل‌های تصویری مجهز است.

وی بیان کرد: پروژه پارکینگ هوشمند هشت‌آباد در دوره گذشته آغاز شد و در اواخر سال ۹۹ تحویل سازمان عمران و در تابستان ۱۴۰۰ عملیات اجرایی آن مجدد آغاز شد.

معاون عمران، حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: قرارداد این پروژه تا اردیبهشت ۱۴۰۲ بود اما طبق دستور شهردار قرار شد تا پایان سال جاری به بهره‌برداری برسد و امروز شاهد افتتاح آن هستیم.

منبتی گفت: با احتساب هزینه تملک ها، ۲۰۰ میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده است.

کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد سالانه پذیرای ٣٠ میلیون زائر و مجاور است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن