اجتماعیاسلاید شو

علی کهنمویی دبیر کل سازمان حقوق بشر امت واحده جهان اسلام ترور مولوی عبدالواحد را محکوم کرد

کد خبر : 50008

دبیر کل سازمان حقوق بشر امت واحده جهان اسلام، با صدور بیانیه‌ای ترور مولوی عبدالواحد ریگی امام جمعۀ مسجد امام حسین خاش را محکوم کرد و نوشت: قتل علما و نخبگان که برای جامعه مفید هستند، جنایتی بسیار سنگین و دارای عواقب خطرناکی است وهمه مسلمانان بخصوص مردم اهل سنت و تشیع سیستان و بلوچستان را دعوت به حفظ وحدت و بر لزوم بصیرت دشمن شناسی و جنگ ترکیبی تاکید نمود.

به گزارش صبح مشهد، متن کامل بیانیه‌ی علی کهنمویی رئیس دادگاه بین المللی غیر دولتی حقوق بشر جهان اسلام به نقل از آژانس بین المللی خبری سازمان حقوق بشر امت واحده جهان اسلام به شرح ذیل می باشد:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
«بِأَیِّ ذَنْبٍ قُتِلَتْ» سوره مبارکه تکویر_آیه ۹

خبر ترور ناجوانمردانۀ مولانا عبدالواحد ریگی رحمه‌الله علیه، یکی از علمای سرشناس شهرستان خاش و امام‌جمعۀ مسجد امام‌حسین خاش باعث تأسف و تألم گردید.

هدف این ترور ناجوانمردانه ایجاد تفرقه و ضربه زدن به آرمان وحدت اسلام ناب محمدی (ص) میباشد، دشمن با طراحی از پیش تعیین شده سعی دارد تا با هجمه رسانه ای، این اتفاق را به پای یک مذهب یا قوم خاص بیاندازد.

مدیر شبکه خبری بین المللی وحدت جهانی ادامه داد: بدون تردید در شرایط حساس کنونی که ایران عزیز در مسیر رشد، پیشرفت و شکوفایی بیش از پیش قرار گرفته است، ایادی استکبار جهانی به سردمداری آمریکا و رژیم صهیونیستی بیکار ننشسته و سعی دارند با تحریک و تفرقه بین اقوام و مذاهب، فضای جامعه را ملتهب و مسیر رشد و شکوفایی کشور را متوقف کنند.

مدیر آکادمی علوم داوری ایران ادامه داد: استمرار اینگونه جنایات در سال‌های اخیر در کشورهای مسلمان، ثابت می کند که تروریسم سالهاست که دیگر از یک تفسیر اشتباه و تندروی عقیدتی عبور کرده و همچون ابزاری در جهت حفظ و گسترش منافع نظام سلطه، نقش آفرینی می‌کند.

کهنمویی(پدر حقوق بشر جهان اسلام) ادامه داد: مولانا عبدالواحد یکی از علمای دلسوز، خیرخواه، مردمی، و از نیکان و صالحان شهرستان خاش بود که که علاوه بر امامت جمعه در مسجد امام‌حسین،.فرزندان ایشان هم انسان‌هایی مفید و صالح هستند.

عضو مرکز بین المللی حقوقی لاهه در پایان ضمن هشدار به برادران اهل سنت و تشیع مبنی بر شناخت توطئه های دشمنان و لزوم حفظ وحدت و بصیرت بیشتر از گذشته اعلام نمود بنده این واقعۀ تأسف‌آور را به شدت محکوم می‌کنم و از بارگاه الهی برای آن مرحوم، قبولی شهادت و مغفرت تامه مسألت دارم. خداوند به عموم مردم منطقه، علمای شهرستان خاش و شاگردان مرحوم مولانا، خصوصا بازماندگان و خانوادۀ محترم ایشان اجر و صبر فراوان نصیب فرماید.

علی کهنمویی دبیرکل سازمان مستقل بین المللی حقوق بشرامت واحده جهان اسلام KUNS
رونوشت‌:
۱-حضرت شیخ احمد الطیب ریاست الازهر مصر و معاون افتخاری صیانت از وحدت سازمان حقوق بش امت واحده جهان اسلام

۲ – معاونت ارزشیابی و نظارت بر عملکرد دولت ها و نهاد های سیاسی سازمان حقوق بشر امت واحده جهان اسلام در زمینه رعایت مصادیق حقوق بشر.

۳- دکتر رضا صادقی دادستان کل (حقوق بشر ) دادگاه غیر دولتی حقوق بشر امت واحده جهان اسلام

۴-معا‌ونت امور سران و بزرگان جهان اسلام

۵ -مدیر کل ویژه امور لیست سیاه و دفتر محرمانه سازمان

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − 9 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن