پایتخت فرهنگ اسلامی

نامگذاری ۳ معبر به نام شهدای مدافع امنیت در مشهد

کد خبر : 49749

سه معبر به نام شهدای مدافع امنیت در مشهد نام‌گذاری می‌شود

در پنجاه‌ونهمین جلسه علنی ششمین دوره شورای شهر مشهد که در تالار شهر برگزار شد، لایحه نامگذاری معابر فرعی به نام شهدای مدافع امنیت با قید دوفوریت به تصویب رسید.

بر اساس این لایحه معبر فرعی شهید هنرور ۱۴ با حفظ شماره به نام شهید مدافع امنیت دانیال رضازاده، معبر فرعی شهید هنرور ۱۶ با حفظ شماره به نام شهید مدافع امنیت حسین زینال‌زاده و معبر فرعی ۲۲ بهمن ۱۲ با حفظ شماره به نام شهید مرزبانی رضا رضوانی نامگذاری شد.

شهرداری مشهد مقدس مکلف است، به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، نسبت به طراحی و نصب یادمان این شهیدان دانیال رضازاده، حسین زینال‌زاده و محمد رسول دوست‌محمدی در محل شهادت ایشان و همچنین نسبت به نامگذاری یکی از معابر اصلی شهر به نام شهدای امنیت اقدام کند.

همچنین در این جلسه لایحه نامگذاری معابر فرعی به نام شهدا نیز به تصویب رسید. براساس این لایحه معبر فرعی کشمیری ۱۹ واقع در بلوار شهید کشمیری به نام شهید عباسعلی یزدانی، معبر فرعی شهید شفیعی ۱ واقع در محدوده گلشهر به نام شهید محمدجواد خداداد اول، معبر فرعی شهید رستمی ۲/۷ به نام شهید محمدتقی خیابانی، معبر فرعی شهید علمی‌نژاد ۴ واقع در امام خمینی ۴۹ به نام شهید مهدی خاکباز، معبر فرعی رهایی ۵ واقع در بلوار سرافرازان به نام شهید عبدالحسین حیدری خلیلی، معبر فرعی شهید فلاحی ۳۸ واقع در محدوده قاسم‌آباد به نام شهید محمدرضا سنجرانی و معبر فرعی الهیه ۱۴ با حفظ شماره به نام شهید علی‌اکبر قادری نامگذاری شدند.

در این جلسه لایحه تعیین تکلیف اماکن و ابنیه پادگان لشکر ۷۷ ثامن الائمه نیز تصویب شد. براساس این لایحه به شهرداری مشهد اجازه داده می‌شود، نسبت به انعقاد تفاهم‌نامه یا صلح‌نامه با ارتش جمهوری اسلامی ایران در خصوص تعیین تکلیف مستحدثات و اعیانی‌های مورد اشاره در بند ۳ توافقنامه مورخ ۱۶/۰۴/۱۴۰۱ فی‌مابین شهرداری مشهد و ارتش جمهوری اسلامی ایران و سایر مستحدثات و اعیانی‌های واقع در قدرالسهم شهرداری مشهد حداکثر تا مبلغ ۲۷۰ میلیارد ریال اقدام و برای تایید به شورای اسلامی شهر ارسال کند. همچنین در تفاهم‌نامه یا صلح‌نامه باید قید شود که ارتش هیچگونه ادعایی در خصوص اراضی، اعیان‌ها و سایر متعلقات موجود در قدرالسهم شهرداری که در تفاهم‌نامه یا صلح‌نامه اشاره‌ای به آنها نشده، نداشته باشد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن