استانی

۹۳ هزار قطعه بچه ماهی تیلاپیا در سبزوار رهاسازی شد

کد خبر : 49473

مسوول شیلات اداره جهاد کشاورزی سبزوار گفت: ۹۳ هزار قطعه بچه ماهی تیلاپیا در پنج واحد پرورش و تکثیر ماهی در اقلیم مستعد این شهرستان رهاسازی شد.

محمدعلی اسلامی روز جمعه اظهار داشت: سازمان حفاظت محیط زیست سال گذشته مجوز پرورش ماهی تیلاپیا در سبزوار را صادر کرد و هم اینک پنج واحد پرورش این نوع ماهی در این شهرستان فعال است.

وی افزود: پرورش تیلاپیا به دلیل ویژگی های زیستی، آب کمتری نیاز دارد لذا با توجه به چالش ﮐﻢ آﺑﯽ و ﺧﺸﮑﺴﺎﻟﯽ امکان توسعه پرورش این گونه ماهی در مناطق مرکزی و کویری کشور فراهم است.

مسوول شیلات اداره جهاد کشاورزی سبزوار گفت: صدور مجوز پرورش ماهی تیلاپیا در مزارع فعال پرورش آبزیان سبزوار زمینه‌ اشتغالزایی بیشتر و ایجاد درآمد را فراهم می نماید.

شهرستان سبزوار با تولید سالانه بیش از سه هزار تن ماهی سردابی و گرمابی حدود ۳۰ درصد فرآیند تولید ماهی خراسان رضوی را در اختیار دارد و طی سالیان گذشته رتبه نخست تولید شیلات در این استان را کسب کرده است.

این شهرستان همچنین در حوزه تولید ماهیان خاویاری در خراسان رضوی پیشگام است و هم اینک پنج واحد پرورش خاویار در این شهرستان فعال و محصولات آن به کشورهای منطقه صادر می شود.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

منبع: ایرنا خراسان رضوی

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × یک =

دکمه بازگشت به بالا
بستن