اسلاید شوپایتخت فرهنگ اسلامی

جزئیات راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی در مشهد

کد خبر : 48718

سرپرست معاونت زیارت و گردشگری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد جزئیات پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی در مشهد را تشریح کرد.

به گزارش صبح مشهد، جلیل بامشکی در گفت‌وگو با ایسنا اظهارکرد: پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی در مشهد روز شنبه، ۲۶ شهریور مصادف با اربعین حسینی از ساعت ۸ تا ۱۹ از میدان ۱۵ خرداد تا حرم رضوی برگزار خواهد شد.

وی افزود: ۴۰ موکب در طول این مسیر به زائران در توزیع مواد غذایی، ارائه محصولات و خدمات فرهنگی و هنری، ارائه خدمات مذهبی و مشاوره‌ای، برگزاری مراسم آیینی، ارائه خدمات ویژه کودکان و نوجوانان و خدمات درمانی خدمات‌رسانی خواهند کرد.

برای تسهیل رفت و آمد زائران در راهپیمایی جاماندگان اربعین، تمام خطوط اتوبوسی که مقصد آن ها‌ حرم رضوی است یا از حرم عبور می‌کنند، در این روز به صورت رایگان خدمت‌رسانی خواهند کرد، همچنین سرفاصله زمانی قطار شهری در این روز کاهش پیدا می‌کند. بامشکی یادآور شد: دو پارکینگ ویژه برای پارک خودروی زائران نیز در نظر گرفته شده است. پارکینگ پایانه مسافربری امام رضا(ع) در انتهای خیابان امام رضا(ع) از ساعت ۱۲ بامداد جمعه تا ساعت ۲۴ شنبه، ۲۶ شهریور به صورت رایگان در اختیار زائران خواهد بود.

پارکینگ دیگری که به صورت رایگان برای زائران در نظر گرفته شده، پارکینگ بوستان جهان‌شهر واقع در پادگان ارتش است. هشت دستگاه اتوبوس نیز در این پارکینگ برای جابه‌جایی زائران به میدان ۱۵ خرداد مستقر شده است. وی گفت: با توجه به این که فقط یک مسیر برای راهپیمایی جاماندگان اربعین در نظر گرفته شده و موکب‌های زیادی هم در این مسیر قرار گرفته و تمام این مسیر به مسیر نجف تا کربلا شبیه‌سازی شده است، انتظار می‌رود استقبال گسترده‌ای از راهپیمایی جاماندگان اربعین صورت بگیرد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 11 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن