اسلاید شوشهری

آلودگی هوا میهمان ناخوانده مشهد برای هشتمین روز متوالی است

کد خبر : 47512

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: در پی آلودگی چند روزه، هوای مشهد امروز سیزدهم تیر ماه برای هشتمین روز پیاپی در وضعیت ناسالم و هشدار قرار دارد.

به گزارش صبح مشهد، مهدی اله‌پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: به صورت همزمان میانگین شاخص کیفیت هوای مشهد (شاخص ۲۴ ساعت گذشته) نشانگر هوای ناسالم با عدد ۱۳۳ است و شاخص کنونی هوا (شاخص یک تا دو ساعت گذشته) با عدد ۱۰۵ نیز نشان از هوای ناسالم و وضعیت هشدار دارد.

وی با بیان این که کیفیت هوا در ۲۰ منطقه مشهد در شرایط آلوده و ناسالم برای افراد حساس قرار دارد ادامه داد: کیفیت هوا در سه منطقه سمزقند، شهید کریمی و چمن در وضعیت هشدار آلودگی و ناسالم برای تمامی افراد است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیرضروری، نقش موثر خود را در بهبود کیفیت هوای این کلانشهر ایفا کنند.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای.کیو.آی نشانگر وضعیت سالم است.

همچنین قرار گرفتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۲۰۱ تا ۳۰۰ ای.کیو.آی نیز نشانگر وضعیت اضطراری و بالاتر از عدد ۳۰۰ هم نمایانگر وضعیت بحرانی آلودگی هواست.

روزانه افزون بر یک میلیون دستگاه خودرو در کلانشهر ۳.۵ میلیون نفری مشهد رفت و آمد می‌کنند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + 18 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن