دانش و فناوری

وزیر مختار ژاپن: دانشجویان ژاپنی علاقه‌مند به فرهنگ ایرانی هستند

کد خبر : 47026

وزیر مختار سفارت ژاپن (معاون سفیر) در دیدار با سرپرست دانشگاه فردوسی مشهد گفت: دانشجویان ژاپنی بسیار علاقه‌مند به زبان فارسی و فرهنگ ایرانی هستند.

به گزارش صبح مشهد به نقل از دانشگاه فردوسی مشهد، “ماتسئو هیرو تاکا” در این دیدار از حضور خود در دانشگاه فردوسی مشهد ابراز خرسندی کرد.

وی همچنین از مرکز اطلاع‌رسانی و کتابخانه مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد دیدن کرد و ضمن دیدار با برخی اساتید دانشگاه، تعدادی کتاب به مجموعه کتابخانه مرکزی این دانشگاه اهدا کرد.

سرپرست دانشگاه فردوسی مشهد در این دیدار با اشاره به سابقه حضور سفیر ژاپن در آذرماه سال گذشته در این دانشگاه و مذاکرات انجام شده بر همکاری میان دانشگاه فردوسی مشهد و کشور ژاپن در خصوص حمایت و بورسیه دانشجویان افغانستانی، تاسیس پارک علم و فناوری مشترک با همکاری دو طرف تاکید کرد.

دکتر احد ضابط همچنین بر همکاری در موضوع آموزش زبان فارسی و ژاپنی، ثبت اختراعات دانشجویان و استادان دانشگاه فردوسی مشهد در مراکز ثبت اختراع ژاپن و توسعه روابط استادان فارغ‌التحصیل دانشگاههای ژاپن با اساتید و دانشگاههای آن کشور تاکید کرد.

وزیر مختار ژاپن و سرپرست دانشگاه فردوسی مشهد در این دیدار پیرامون زمینه‌ همکاری با دانشگاهها و موسسات ژاپنی گفتگو کردند و همچنین بر ایجاد مرکز و پایگاهی در دانشگاه فردوسی مشهد برای همکاری مستقیم با مراکز علمی و فناوری ژاپن تاکید شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن