شهری

احتمال قطع برق اداره های پر مصرف در مشهد

کد خبر : 46998

روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق مشهد هشدار داد که طبق مصوبه هیئت وزیران در صورت عدم رعایت مصرف بهینه، برق نهادهای پرمصرف در این شهر از امروز قطع می‌شود.

به گزارش صبح مشهد به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق مشهد، همزمان با افزایش دمای هوا و به دنبال ابلاغ مصوبه هیئت وزیران مبنی بر لزوم کاهش مصرف برق اداره‌ها و دستگاه‌های اجرایی از امروز سه‌شنبه ۱۷ خردادماه برق اداره‌ها، نهادها و دستگاه‌های اداری و دولتی عمومی شهر مشهد که اقدام به کاهش مصرف برق نکرده اند قطع می‌شود.

بر اساس مصوبه هیئت وزیران تمامی دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها، نیروهای مسلح و نهادهای عمومی موظفند در ساعات اداری حداقل ۳۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته و در ساعات غیراداری به میزان ۶۰ درصد، مصرف برق خود را کاهش دهند.

در حال حاضر تمامی اداره‌های مشهد دارای کنتور هوشمند بوده و مصرف برقشان به صورت لحظه‌ای توسط کارشناسان برق از راه دور پایش می‌شوند.

همچنین در راستای مدیریت بار شبکه و جلوگیری از بروز هر گونه اختلال در تامین برق مشترکان، برق اداره ها مطابق الگوی ابلاغی محدود شده و در صورت عدم رعایت موضوع قطع خواهد شد.

مصارف برق روز ۱۶ خردادماه نشان دهنده بی توجهی برخی از دستگاه‌های اجرایی به ضرورت کاهش مصرف برق است از این رو هیچ گونه مماشاتی در برخورد با دستگاه‌های عمومی پرمصرف نخواهد شد و در صورت تداوم این شرایط، اسامی آنان نیز اعلام خواهد شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 − دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن