شهری

معاون شهردار مشهد:

بهره برداری از فاز اول دومین بوستان کشاورزی شهری ایران در حاشیه کلانشهر مشهد

کد خبر : 40804

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد، از پیشرفت فیزیکی ۲۶ درصدی بوستان کشاورزی شهری مهندس شهرستانی به عنوان دومین بوستان کشاورزی شهری ایران و بهره‌برداری از فاز اول آن در تیر ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش صبح مشهد، مهدی یعقوبی با اعلام این خبر اظهار داشت: عملیات احداث این پروژه در حاشیه شهر مشهد و در خیابان حر، در فضایی به وسعت بیش از ۷۳ هکتار از سال گذشته و پس از انجام مطالعات تخصصی آغاز شده و تاکنون پیشرفت فیزیکی ۲۶ درصدی داشته است.

وی افزود: با توجه به اهداف بوستان‌های کشاورزی شهری نظیر تولید محصولات ارگانیک و سالم، توانمندسازی اقشار مناطق کم برخوردار شهری و توسعه مشارکت اجتماعی شهروندان، حدود ۲۲ هکتار از این بوستان به فعالیت مستقیم کشاورزی شهری اختصاص پیدا کرده و مقرر شده است این فضا با نظارت و راهبری دانشگاه فردوسی مشهد در قالب قطعات ۵ هزار متری به منظور کشت انواع صیفی جات و سبزیجات مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

معاون شهردار مشهد خاطر نشان کرد: برای فاز اول این پروژه بالغ بر ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص پیدا کرده است و پیش‌بینی می‌شود فاز اول آن در اواخر تیرماه سال جاری آماده بهره‌برداری شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − ده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن